Ten Fiat Ducato zaprasza w skromne progi

Ten Fiat Ducato zaprasza w skromne progi

Można by żartować, że ten dostawczy Fiat Ducato zaprasza w swoje bardzo skromne progi. Auto wycofano z ruchu.

W czwartek 4 stycznia w niemieckim Langenfeld (w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia) policjanci patrolujący miast zwrócili uwagę na dostawczy samochód, którego stan techniczny już z daleka wzbudzać miał wątpliwości.

Po bliższych oględzinach funkcjonariusze „drogówki” skierowali Fiata Ducato na stację kontroli pojazdów, gdzie potwierdzono, że sporo elementów tego busa jest znacznie skorodowana.

Reklama

Poza progami, zardzewiałymi elementami podłogi oraz przednią osią wyjątkowo słabo działać miały hamulce a diagnosta wykrył też usterki w oświetleniu oraz miał uwagi dotyczące opon.

Jak widać na załączonych zdjęciach ktoś nie szczędził pianki montażowej, aby uzupełnić ubytki w podwoziu Ducato.

Co ciekawe, w niektórych miejscach ubytki w podłodze czy progach zostały wypełnione… sporą ilością pianki budowlanej. Czyżby w przeszłości ten Dukat woził ekipę budowlaną? Bardzo możliwe 😛

Ostatecznie wszystkie wykryte usterki doprowadziły do ​​uznania tego Ducato za pojazdu niebezpieczny dla ruchu i został wydany zakaz poruszania się nim. Do tego zarzuty postawiono 54-letniemu kierowcy i 55-letniemu właścicielowi pojazdu, którzy mogą spodziewać się nałożenia odpowiednich kar finansowych.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: