Reklama
stats

Ten pijany 29-latek już wie jak zrobić z VW Transportera trójkołowca

Ten pijany 29-latek już wie jak zrobić z VW Transportera trójkołowca

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę VW T5, który w Gąsawie urwał koło zawadzając o słup a potem oddalił się z miejsca kolizji.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę 27 listopada na ulicy Rynek w Gąsawie nieopodal Żnina. Według policyjnych ustaleń około 14:00 prowadzący pomarańczowego Volkswagena Transportera na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do uderzenia w słup energetyczny.

Chwilę potem kierujący „T5-tką” wraz z pasażerem oddalili się z miejsca kolizji, ale dzięki świadkom zawiadomieni o zdarzeniu policjanci szybko ustalili sprawcę.

Reklama

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Gąsawa – mężczyzna został już zatrzymany a badanie trzeźwości wykazało, że był pijany. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dla 29-letniego kierowcy doki jazda zakończyła się na słupie energetycznym. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli do celów procesowych krew kierowcy, którą przekazano do badań laboratoryjnych. Oczywiście policjanci zatrzymali już mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz 29-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto sąd obligatoryjnie zastosuje wobec pijanego Polaka zakaz kierowania pojazdami od roku do nawet 15 lat oraz ustanowi grzywnę w wysokość minimum 5000 złotych. 29-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: