Reklama

Pojechał po tańsze paliwo do Polski. Niemiec z VW T5 trafił na kontrolę

Pojechał po tańsze paliwo do Polski. Niemiec z VW T5 trafił na kontrolę

Zatrzymany na niemieckiej autostradzie dostawczak wiózł tanie paliwo z Polski. Traf chciał, że 71-letni Niemiec z VW T5 trafił na celników.

Funkcjonariusze z Głównego Urzędu Celnego w Dreźnie zatrzymali w piątek 25 listopada nadjeżdżający z Polski pojazd dostawczy prowadzony przez 71-letniego kierowcę.

Mężczyzna z Volkswagena Transportera oświadczył prowadzi firmowy pojazd należący do jego córki, która z kolei jesteś właścicielem firmy budowlanej w Saksonii-Anhalt.

Reklama

Oczywiście szczególnym zainteresowanie celników, jak i głównym powodem kontroli skrzyniowej „T5-tki”, był owinięty czarną folią mauzer o pojemności 1000 litrów.

Na pace białej doki 71-letni Niemiec przewoził 980 litrów oleju napędowego kupionego na terenie Polski.

Jak stwierdził 71-latek, znajdować się w pojemniku powinno 980 litrów oleju napędowego i późniejsza weryfikacja niemieckich celników potwierdziła słowa kierowcy Volkswagena.

Ostatecznie plan przedsiębiorczych sąsiadów z za zachodniej granicy w postaci zaoszczędzenia na tańszym paliwie z Polski nie wypalił, bo ostatecznie kierowca będzie musiał zapłacić ponad 460 euro z tytułu nieuregulowanych zaległoścfiskalnych.

Źródło zdjęć: Hauptzollamt Dresden

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Ciclo

    Artykuł wysrany z dupy

Komentarze zamknięte.