Polski VW Caddy na siodle Magnumki na niemieckiej A72

Polski VW Caddy na siodle Magnumki na niemieckiej A72

Zaalarmowani przez innych kierowców bawarscy policjanci zatrzymali szybko 44-letniego kierowcę. Polski VW Caddy na siodle Magnumki na niemieckiej A72.

Transport kombinowany… Takie określenie przychodzi od razu na myśl, co rzuceniu okiem na zdjęcie zrobione w środę 22 maja przez niemieckich policjantów.

Zobacz też: Transport kombinowany, czyli VW Caddy na ciągniku siodłowym

Reklama

Zaalarmowani około godziny 19:30 przez kilku kierowców policjanci z „drogówki” zatrzymali na autostradzie A72 w okolicach miejscowości Feilitzsch biały ciągnik siodłowy, który na siodle zamiast naczepy miał… Volkswagena Caddy.

Szybko okazało się, że 44-letni handlarz samochodowy z Polski pojechał kombivanem do Norymbergi po używane Renault Magnum. Wracając załadował Caddy na siodło i tak zafundował sobie spotkanie z bawarską „drogówką”.

Oczywiście, pomimo zabezpieczenia osobowego Volkswagena pasami, 44-latek z Polski otrzymał nakaz rozładunku Caddy. Dopiero wtedy mężczyzna mógł kontynuować swoją podróż a przy okazji otrzymał od niemieckich policjantów mandat.

I teraz kilka zdań wyjaśnienia. Oczywiście ciągnik siodłowy nie jest przystosowany do przewozu pojazdów, ale taki „transport” mógł mieć taki oto scenariusz…

Zobacz też: Bo Sprinter był na kategorię C – kara 16 000 zł zamiast 500 zł

Handlujący ciężarówkami 44-latek mając kategorię prawa jazdy C pojechał do Bawarii po Renault Magnum i po załadowaniu (pewnie przy pomocy jakiegoś „widlaka”) próbował sam bez pomocy drugiego kierowcy dojechać do polskich granic.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: