Reklama
stats

Syrena pick-up z podzespołami VW Polo za 30 000 złotych

Syrena pick-up z podzespołami VW Polo za 30 000 złotych

Polacy pokochali pick-upy! Po Fiacie Cinquecento, czy VW Passacie na jednym z serwisów ogłoszeniowych wystawiona na sprzedaż została Syrena pick-up.

Zarejestrowany jako pojazd typu SAM zbudowano na ramie wykonanej z profili zamkniętych i łączy elementy blacharskie Syreny R20 oraz podzespoły od Volkswagena Polo (zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy).

Zobacz też: Fiat Cinquecento pick-up do kupienia za 5 000 złotych

Reklama

Także jednostka napędowa pochodzi z Volkswagena. Ważącą 720 kilogramów Syrenę pick-up rozpędza turbodiesel 1.4 TDI o mocy 80 KM.

Co prawda ten 3-cylindrowy silnik nie słynie z wyśmienite kultury pracy, ale jak na niską masę auta, zapewne gwarantuje całkiem dobre osiągi.

Całkiem atrakcyjnie wygląda też wnętrze Syrenki. Sportowe fotele i trójramienna kierownica, a do tego cyfrowy zestaw wskaźników w ogóle nie przypominają wnętrza poczciwej „skarpety”. Do tego na liście wyposażenia znalazły się takie elementy jak ABS z czterema tarczowymi hamulcami, elektryczne szyby, centralny zamek i elektryczne sterowanie lusterek.

Zobacz też: Transport kombinowany, czyli VW Caddy na ciągniku siodłowym

Syrena pick-up ze względu na to, że posiada tylną skrzynię ładunkową, zarejestrowany jest jako samochód ciężarowy z homologacją N1, a jej cena to 30 000 złotych brutto.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany takim „Syrwagenem” to link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Jak dla mnie to bardzo ciekawy projekt. Jedynie szkoda, że samochód ten posiada przedni napęd. Bo w końcu jak przystało na pick-upa przydałby się układ 4×4.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: