Reklama

Toyota PROACE Verso Electric wchodzi na europejski rynek

Toyota PROACE Verso Electric wchodzi na europejski rynek

Wyposażona w bezemisyjny silnik znany z e-Corsy Toyota PROACE Verso Electric wchodzi na europejski rynek od marca 2021 roku.

Seryjnie elektryczny PROACE Verso wyposażony ma być w jednofazową ładowarkę 7,4 kW.

W zasadzie można się tego było spodziewać – elektryczne minibusy, czyli Citroën ë-SpaceTourer, Peugeot e-Traveller oraz Opel Zafira-e Life, doczekały się kolejnego klona.

Toyota Europe poinformowała, że od listopada tego roku klienci będą mogli zamawiać na europejskich rynkach Toyotę PROACE Verso Electric.

Reklama

Zobacz też: Opel Zafira-e Life – polski cennik startuje od 208 550 zł brutto

Tak wygląda zestaw do obsługi bezstopniowej przekładni oraz trybów jazdy.

Zespół napędowy to ten sam elektryczny 136-konny silnik generujący 260 Nm, który pojawił się najpierw w miejskiej e-Corsie, czy Peugeocie e-208.

Toyota PROACE Verso Electric dostępna będzie z dwoma zestawami akumulatorów: 50 kWh oraz 75 kWh.

Ta mniejsza bateria pozwala na przejechanie do 230 kilometrów, natomiast większy akumulator gwarantować ma do 330 kilometrów zasięgu (według cyklu WLTP).

Zestaw baterii objęty będzie 8-letnią gwarancją ograniczoną przebiegiem 160 000 kilometrów (w zależności co nastąpi pierwsze).

Zobacz też: Toyota Hilux z zabudową skrzyniową firmy Auto Galeria

Wnętrze elektrycznego minibusa Toyoty nie różni się niczym od dotychczasowych spalinowych wersji.

Standardowo Toyota PROACE Verso Electric wyposażona będzie w Pre-Collision System (PCS) z wykrywaniem pieszych, asystenta pasa ruchu (LDA), czy system rozpoznawania znaków Road Sign Assist (RSA).

Prędkość maksymalna PROACE Verso Electric ograniczona została do 130 km/h. Model ten będzie dostępny w trzech długościach nadwozia: Compact, Medium oraz Long.

W zależności od wersji, elektryczny minibus Toyoty (chociaż tam z Toyoty tylko logotypy i emblematy) będzie mógł zabrać od 5 do 8 osób.

Pierwsze egzemplarze zelektryzowanych PROACE Verso pojawić się mają w europejskich salonach w marcu 2021 roku.

Źródło zdjęć: Toyota

Podziel się: