Reklama

Toyota Hilux z zabudową skrzyniową firmy Auto Galeria

Toyota Hilux z zabudową skrzyniową firmy Auto Galeria

Pick-up ze skrzynią z burtami i plandeką to rzadki widok na polskich drogach. Ostatnio taką zabudowę zrealizowała firma Auto Galeria.

Legendarna niezawodność i spore zdolności terenowe to jedne z głównych zalet Toyoty Hilux.

O ile pick-upa japońskiej marki nietrudno spotkać na polskich drogach, to w zdecydowanej większości są to egzemplarze z podwójną kabiną i seryjną skrzynią ładunkową.

Reklama

O ile wśród akcesoryjnych zabudowach paki typu hardtop można przebierać, to spotkać „Hilly” w innej konfiguracji nie jest łatwo.

Zobacz też: Toyota Hilux 2020 z silnikiem 2.8 204 KM i 3500 kg uciągu na haku

Ostatnio zabudowcy z Gorzowa Wielkopolskiego przygotowali dla jednego z klientów Toyotę Hilux VIII ze skrzynią z trójstronnymi burtami, która zastąpiła fabryczną pakę.

Wykonana w całości z aluminium skrzynia z lekką aluminiową ramą pomocniczą ma 1750 mm długości, 1550 mm szerokości, a wysokość otwieranych burt to 400 mm.

Podłoga skrzyni wyłożona została sklejką antypoślizgową o grubości 15 mm, natomiast do mocowania ładunku dłużą 4 uchwyty.

Zobacz też: Ford Ranger Raptor zmodyfikowany przez firmę Auto Galeria

Tylne słupki burt można wypiąć, a do zabezpieczenia łądunku przed warunkami atmosferycznymi służy plandeka z linką napinającą.

Do tego kabinę Hiluxa chroni krata, do której można przymocować zwiniętą plandekę, kiedy nie jest potrzebna. Dodatkowo specjaliści z Auto Galerii zabezpieczyli wlew paliwa osłoną z aluminiowej blachy ryflowanej.

Ponadto w aucie zamontowana została wyciągarka pod przednim zderzakiem, natomiast z tyłu dzięki hakowi można podpiąć do pick-upa przyczepę.

Źródło zdjęć: Auto Galeria

Podziel się: