Strażacki Ford Ranger Raptor przygotowany przez firmę Auto Galeria

Strażacki Ford Ranger Raptor przygotowany przez firmę Auto Galeria

Wyposażony w napęd 4×4 strażacki Ford Ranger Raptor przygotowany przez firmę Auto Galeria będzie dzielnie pełnić służbę nawet w trudnym terenie.

Ma wzmocnioną ramę i większy o 51 mm prześwit oraz skuteczniejsze hamulce a do tego opony BF Goodrich w rozmiarze  285/70 R17 skonstruowano specjalnie dla tego modelu.

Ponadto Forda Rangera Raptora wyposażono w Terrain Management System z sześcioma trybami jazdy, który pozwala dostosować działanie m.in. ESP i czułości układu kierowniczego do aktualnych warunków terenowych.

Reklama

Z zewnątrz strażacki Raptor otrzymał odpowiednie numery operacyjne a na dachu Raptora pojawiła się zespolona belka świetlna LED firmy Federal Signal Vama o szerokości 1130 mm.

Natomiast tuż przed belką świetlną Aurum umieszczono antenę VHF/GPS.

Za przednim zderzakiem dyskretnie zainstalowana została elektryczna wyciągarka Novawinch NVT12000 o uciągu 5443 kg.

Zobacz też: Ford Ranger Raptor w Europie od 2019 roku – silnik 2.0 EcoBlue

Do tego na grillu pick-upa zabudowcy z Gorzowa Wielkopolskiego zamontowali w grillu dwie lampy kierunkowe MS6 (po 6 diod LED w każdej) w kolorze niebieskim oraz ledową dalekosiężną listwę oświetleniową umieszczoną centralnie na osłonie chłodnicy.

Po zmroku lub przy silnym zadymieniu przyda się robocza lampa LED oświetlająca skrzynię ładunkową, dzięki czemu nie powinno być problemu ze znalezieniem strażackiego sprzętu.

Zobacz też: Gotowe zabudowy Auto Galeria na podwoziu Forda Transita

W kabinie Raptora, poza sterowaniem oświetleniem ostrzegawczym i sygnalizacją dźwiękową, zamontowano m.in radiotelefony oraz dodatkowe gniazdo ładowania.

Tak doposażony przez zabudowców z firmy Auto Galeria pick-up Forda powinien zapewniać szybkie dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Z pewnością pomoże w akcjach poszukiwawczych czy przy pożarach lasów, w czym pomoże 281- milimetrowy prześwit oraz 850-milimetrowa zdolność brodzenia.

Źródło zdjęć: Auto Galeria

Podziel się: