Reklama

Zabudowy Auto Galeria dla osób niepełnosprawnych

Zabudowy Auto Galeria dla osób niepełnosprawnych

Zabudowy Auto Galeria dla osób niepełnosprawnych to bardzo indywidualnie realizacje wykonane z naciskiem na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów.

Wchodząca w skład Grupy Bemo Motors spółka Auto Galeria specjalizuje się m.in. w zabudowach pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zobacz też: Ford Transit 2019 z ładownością większą o 80 kilogramów

Tak zaadaptowane samochody muszą spełniać ściśle określone wymogi bezpieczeństwa. Wszystkie materiały wykorzystywane w tym celu posiadają udokumentowane pozwolenia.

W zależności od potrzeb zamawiającego samochód w miarę możliwości może być dostosowany do przewozu jednego lub dwóch wózków inwalidzkich jednocześnie.

Konstruktorzy z firmy Auto Galeria już na etapie projektu zakładają, aby taka adaptacja w jak najmniejszym stopniu ograniczała ilości miejsc siedzących określonych w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

W przypadku gdy przestrzeń ładunkowa w samochodzie jest zbyt mała do umieszczenia tam wózka, można zdemontować fotele na czas transportu osoby niepełnosprawnej.

Zobacz też: Gotowe zabudowy Auto Galeria na podwoziu Forda Transita

Wózek mocowany jest na specjalnych szynach przeznaczonych do tego celu, które z kolei montowane są na wzmocnionej podłodze. Potem wózek wystarczy spiąć pasami.

Dodatkowo przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych pojazdy mogą zostać wyposażone przez specjalistów z Auto Galerii w dodatkowe kierunkowskazy, magnetyczne oznakowanie dla osób niepełnosprawnych, które w razie potrzeby umieszczane jest w dowolnym miejscu. Ponadto klienci zamówić mogą dodatkowy uchwyt w drzwiach bocznych czy stopień ułatwiający wsiadanie – wysuwany elektrycznie lub stały.

Auto Galeria proponuje Klientom bardzo szeroki wachlarz możliwości proponując najprostsze oraz najtańsze rozwiązanie załadunku wózka do samochodu jakim są najazdy.

W ofercie znajduje się również rampa załadunkowa zamykana w środku pojazdu oraz elektrycznie sterowana winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych (zdjęcie obok).

Co istotne, zabudowywane przez firmę Auto Galeria samochody są rejestrowane dwuetapowo. Auto Galeria wystawia zaświadczenie o przystosowaniu pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych, na podstawie którego w dowodzie rejestracyjnym umieszcza się zmianę przeznaczenia pojazdu.

Źródło zdjęć: Auto Galeria

Komentarze