Reklama

Trafic na polskich tablicach zmiażdżony na A12. Kierowca zmarł

Trafic na polskich tablicach zmiażdżony na A12. Kierowca zmarł

We wtorek Trafic na polskich tablicach z powiatu krotoszyńskiego został zmiażdżony na niemieckiej A12. Kierowca Renault zmarł na miejscu.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 30 maja przed godziną 7:00 rano na autostradzie A12 w kierunku Berlina.

Jak wynika z ustaleń lokalnej policji, prowadzący dostawczego Renault Trafic na tablicach rejestracyjnych z powiatu krotoszyńskiego w pobliżu miejscowości Storkow – niespełna 50 kilometrów od niemiecko-polskiej granicy – najechał na tył 40-tonowego zestawu stojącego w korku na „A12-tce”.

Reklama

Do wypadku doszło pomiędzy węzłami Fürstenwalde-West i Storkow na pasie w kierunku Berlina. Niestety, kierowcy dostawczego Renault Trafic nie udało się uratować.

Niestety, w zmiażdżony furgon uderzył jeszcze kolejny zestaw „dobijając” żółtego dostawczaka pod naczepę.

W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu wypadku zmarł kierowca Renault Trafic, ale na razie nie została potwierdzona tożsamości zmarłego mężczyzny.

Na tym odcinku A12 dochodzi często do wypadków. Zarządcy autostrady wraz z przedstawicielami m.in. policji chcą wprowadzić ograniczenia prędkości z uwagi na powstające tam zatory: dla samochodów osobowych miałoby to być 80 km/h a dla ciężarówek 60 km/h.

Przez kilka godzin autostrada A12 w miejscu wypadku była zablokowana w kierunku niemieckiej stolicy a policja prowadziła objazdy tzw. landówkami. Teraz tamtejsi śledczy po zebraniu materiału dowodowego będą ustalać szczegółowy przebieg oraz przyczyny tego zdarzenia.

Źródło zdjęć: Feuerwehr Fürstenwalde/Spree

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. moja nazwa

    bez ograniczeń i nagle 80km/h 🤬😡🤦🏼‍♂️ ja tam zawsze powyżej 140 osobowym jadę, niech zrobią 3pasy, a nie ograniczenie dają

Komentarze zamknięte.