Reklama

Tragiczne zderzenie z udziałem Boxera i Astry na DW 671

Tragiczne zderzenie z udziałem Boxera i Astry na DW 671

W piątek na DW 671 pod Sokółką doszło do zderzenia z udziałem dostawczego Boxera i osobowego Opla Astry. W wypadku zginęła jedna osoba.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w piątek 30 czerwca około godziny 15:40 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 671 nieopodal miejscowości Poganica.

Jak wynika z ustaleń służb, na trasie Sokółka – Dąbrowa Białostocka doszło do zderzenia Opla Astry oraz dostawczego Peugeota Boxera. W wyniku tego wypadku z kabiny osobówki wyleciała 62-latka prowadząca Astrę a furgon wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu.

Reklama

Warto odnotować, że na wypadek najechał wracający z wyjazdu służbowego strażak z jednostki w Sokółce, który podjął od razu akcję ratunkową.

Niestety, kobieta z Astry, która nieprzytomna znalazła się na asfalcie, zmarła na miejscu wypadku. Z kolei dwaj mężczyźni podróżujący dostawczym Peugeotem Boxerem po udzieleniu im pomocy przez ratowników medycznych trafili do szpitala w Sokółce.

Nietety, kierująca Oplem Astrą 62-letnia kobieta, w wyniku zderzenia z dostawczym Peugeotem Boxerem, wypadła z kabiny na jezdnię ponosząc śmierć na miejscu.

Przybyli na miejsce strażacy z uwagi na brak dostępu do akumulatora samochodu dostawczego musieli zabezpieczyć rozlewisko paliwa przy pomocy piany.

Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych otwarto tylne skrzydła, aby dostać się do ładowni „blaszki” w celu ustalenia rodzaju przewożonego towaru – na pace znajdowały się narzędzia i materiały budowlane.

Na miejscu wypadku pojawili się też policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora zbierali materiał dowodowy w celu wyjaśnienia tego tragicznego zdarzenia.

Źródło zdjęć: KP PSP Sokółka

Podziel się: