Reklama
stats

Traktor z przyczepą wyprzedza busa na autostradzie (WIDEO)

Traktor z przyczepą wyprzedza busa na autostradzie (WIDEO)

Myślisz, że widziałeś już wszystko na polskich czy europejskich drogach? A widziałeś traktor z przyczepą kempingową wyprzedzający na autostradzie busa?

Publikowałem już ciekawe artykuły z ciągnikiem w roli głównej. Zazwyczaj chodziło raczej o to, że ten pojazd wjeżdżał wbrew przepisom i zdrowemu rozsądkowi na drogi szybkiego ruchu.

Zobacz też: Jechał traktorem z prasą do słomy po autostradzie A4

Reklama

Tym razem jednak traktor nie występuję bynajmniej w roli zawalidrogi. Na opublikowanym w serwisie YouTube filmie widać, jak kierowca busa daje się wyprzedzić… ciągnikowi, który na dodatek holuje przyczepę kempingową!

Na nagraniu widać, jak kierowca białego furgonu (najprawdopodobniej to Fiat Ducato) chyba sam nie wierzył w to co widzi, więc nagrał także prędkościomierz swojego auta, które w momencie, kiedy było wyprzedzane przez superszybki traktor, jechało równe 100 km/h.

I jak to sobie wytłumaczyć? Prawdopodobnie pojazd wyprzedzający na filmie dostawczaka tylko wygląda jak ciągnik rolniczy, bo i w Polsce są na przykład kolejki turystyczne przypominające lokomotywę z podpiętymi wagonikami, które bazują chociażby na autach typu pick-up.

Bardziej zastanawia mnie silnik tego „traktorka”, bo olbrzymie tylne koła i przyczepa kempingowa musiały stawiać niemały opór przy prędkościach grubo powyżej „setki”.

Źródło zdjęcia: YouTube

Podziel się: