Reklama
stats

Jechał traktorem z prasą do słomy po autostradzie A4

Jechał traktorem z prasą do słomy po autostradzie A4

Traktor ciągnący prasę do słomy zajmował na szerokość półtora pasa ruchu. Kierowca tłumaczył policjantom, że na autostradę A4 poprowadziła go nawigacja.

O tym, że ciągnikiem rolniczym nie można wjeżdżać na autostrady i drogi ekspresowe, wiedzieć powinien każdy kierowca. Niestety takiej wiedzy nie miał kierujący traktorem 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, którego zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz też: Jechał traktorem po drodze ekspresowej S7

Reklama

Policjanci pełniący służbę w piątek 29 lipca zauważyli na autostradzie A4 traktor z prasą do słomy. Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na 151 kilometrze autostrady w kierunku na Zgorzelec.

O tym, że zajmujący półtora pasa ruchu zestaw stanowił znaczne niebezpieczeństwo dla pozostałych użytkowników „A4-ki” nie trzeba chyba nikogo przekonywać, zwłaszcza, iż ciągnik z prasą poruszał się bardzo wolno.

Zobacz też: Używany Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Kierujący tłumaczył się już po zatrzymaniu, że na autostradę poprowadziła go nawigacja. Siedzący za kierownicą zielonego ciągnika marki John Deere 19-latek ukarany został przez stróżów prawa mandatem karnym. Później przy wsparciu eskorty policyjnych motocykli rolnicza maszyna zjechał bezpiecznie do najbliższego zjazdu z autostrady.

Źródło zdjęć: KWP Wrocław

Podziel się: