Reklama

Uciekał Fiatem Ducato – w stacyjce zamiast kluczyka był łamak

Uciekał Fiatem Ducato – w stacyjce zamiast kluczyka był łamak

Straż Graniczna zatrzymała 31-latka, który uciekał Fiatem Ducato – w stacyjce zamiast kluczyka był łamak, a rejestracje pochodziły z innego pojazdu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku próbowali we wtorek 6 lutego przeprowadzić kontrolę drogową w nadgranicznej miejscowości Kunowice niedaleko Słubic.

Zobacz też: Fiat Ducato L4H2 z zabudową ładowni i składanym łóżkiem od BFZ

Reklama

Pomimo sygnałów wydawanych kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 137 furgon nie zatrzymał się do kontroli i wtedy rozpoczął się pościg.

Prowadzący czerwonego Fiata Ducato zachowywał się bardzo niebezpiecznie na drodze łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zobacz też: Pościg za VW T5 przez dwa państwa – za kierownicą Polak

W pewnym momencie furgon skręcił z drogi na pole i tam po chwili jazdy wpadł w poślizg. Kierowca „blaszki” nie dawał za wygraną i próbował zgubić pościg uciekając już na własnych nogach. Ostatecznie 31-latek pochodzący z województwa pomorskiego został zatrzymany.

Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w stacyjce zamiast kluczyka był łamak. Potwierdzono też, że niemieckie numery rejestracyjne pochodziły z innego niemieckiego pojazdu.

W toku dalszych czynności 31-latek wraz ze skradzionym Ducato został przekazany policjantom ze Słubic.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: