Reklama
stats

Ukradli 3 nowe Sprintery 907. Policjanci musieli użyć kolczatki

Ukradli 3 nowe Sprintery 907. Policjanci musieli użyć kolczatki

Grupa przestępców ukradła z terenu jednej z firm 3 nowe Mercedesy Sprintery 907. Podczas pościgu jednego z busów policjanci użyli kolczatki.

W nocy z 7 na 8 czerwca funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Ustce oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili wspólne działania mające na celu zatrzymanie złodziei samochodowych.

Z informacji zebranych przez służby wynikało, że na terenie jednej ze stref ekonomicznych może dojść do kradzieży pojazdów przez osoby związane ze środowiskiem samochodowych złodziei.

Reklama

W pewnym momencie na wytypowanym obszarze wyjechały z jednej z tamtejszych firm trzy dostawcze Mercedesy Sprintery.

Skradzione z terenu jednej ze słupskich firm dostawcze pojazdy wyceniono na blisko milion złotych.

Pogranicznicy wraz z policjantami zatrzymali bez problemu do kontroli dwa furgony, lecz trzeci kierowca pomimo wydawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczął ucieczkę.

Uciekający „907-ką” na bliźniakach z nadwoziem extra long przejechał kilkadziesiąt kilometrów zajeżdżając i próbując zepchnąć jadące za nim radiowozy.

Ostatecznie dyżurny ze Słupska poinformował funkcjonariuszy z Lęborka o pościgu – lęborscy policjanci rozłożyli kolczatkę, na którą najechał furgon.

Dzięki wspólnej akcji pograniczników oraz policjantów zatrzymano wszystkie 3 osoby kierujące skradzionymi Sprinterami.

Chwilę potem po najechaniu na kolce prowadzący „907-kę” stracił panowanie nad pojazdem i po kilkudziesięciu metrach wjechał do przydrożnego rowu.

Zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lata oraz 30-letnia kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży – wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy, natomiast wobec 30-latki zastosowano dozór policyjny.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 9 =