Reklama

Ukraiński laweciarz przekraczał prędkość – mandaty na 2100 zł

Ukraiński laweciarz przekraczał prędkość –  mandaty na 2100 zł

GITD zatrzymało kierowcę zza wschodniej granicy. Ukraiński laweciarz Sprinterem przekraczał prędkość – mandaty na 2100 zł to efekt 18 zdjęć z fotoradarów.

W piątek 27 grudnia inspektorzy GITD z delegatury południowej sprawdzali w trakcie patrolu na autostradzie A4, czy pojazdy zza wschodniej granicy figurują w bazie wykroczeń Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Zobacz też: Test: Ford Transit 2.0 EcoBlue 185 KM – furgon L4H3 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Wśród zatrzymanych tego dnia kierowców rekordzistą został obywatel Ukrainy, który w ciągu ostatnich 10 miesięcy przekroczył dozwoloną prędkość 18 razy.

Średnio kierowca ukraińskiego Mercedesa Sprintera przekraczał dozwoloną prędkość średnio o 22 km/h, na przykład na DK 12 w miejscowości Anusin fotoradar sieci CANARD zarejestrował przekroczenie prędkości o 26 km/h.

Z kolei na DK 92 w Miedziechowie ukraińska „903-ka” jechała 95 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Ostatecznie zatrzymany przez „Krokodyli” obywatel Ukrainy przyznał się do wszystkich wykroczeń, które zakończyły się nałożeniem mandatów na łączną kwotę 2100 złotych.

Zobacz też: Pompował oponę w VW T5 na pasie autostrady A2 – miał 2,37 promila

Sprawdzanie czy wjeżdżające do Polski pojazdy m.in. nie przekraczały wcześniej prędkości to rutynowe działania prowadzone przez ITD na terenie całego kraju.

Ostatnio, dokładniej 13 grudnia, inspektorzy GITD z delegatury południowo-wschodniej nałożyli blisko 60 mandatów z zarejestrowanych fotoradarami wykroczeń na łączną kwotę 4500 złotych.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: