Reklama

Vito ważyło ponad 4500 kg. Kierowca z fałszywym prawem jazdy

Vito ważyło ponad 4500 kg. Kierowca z fałszywym prawem jazdy

Zatrzymane na niemieckiej A7 dostawcze Vito ważyło ponad 4500 kg! Do tego kierowca pokazał polskie prawo jazdy, które okazało się fałszywe.

W środę 8 maja 2024 funkcjonariusze z Neumünster podczas patrolu północnego odcinka autostrady A7 zwrócili uwagę na białe dostawcze Vito W447, które wyglądało na „wyjątkowo mocno obciążone”.

Niemieccy policjanci z komisariatu autostradowego zdecydowali się na skierowanie „blaszki” na parking w Sielsbrook celem weryfikacji realnej masy całkowitej pojazdu.

Reklama

Okazało się, kierowca i pasażer przewozili cegły dla swojego szefa z Hamburga i mieli je przywieźć pod Rendsburg.

Załadowana niemal cała podłoga cegłami spowodowała znaczne przekroczenie DMC dostawczego Mercedesa Vito.
Tak wygląda ważący ponad 4500 kg Mercedes Vito W447, którego masa nie powinna przekroczyć 2800 kg…

Policjanci za pomocą wag ustalili, że rzeczywista masa pojazdu wraz z ładunkiem wyniosła 4545 kg przy 2800 kg dopuszczalnej masie całkowitej W447.

Warto podkreślić, że tylko na tylnej osi spoczywał masa 2875 kg zamiast przy dopuszczalnych 1490 kg, co oznacza przekroczenie dopuszczalnego nacisku o prawie 93%.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca okazał fałszywe polskie prawo jazdy. Ostatecznie zakazano dalszej podróży i nakazano rozładunek 1700 kilogramów przewożonego w Vito cegiel, bo które podjechać musiały trzy inne pojazdy.

Kierowca teraz będzie odpowiadać na zarzuty prowadzenia pojazdu bez prawa jazdy, fałszowania dokumentów. Do tego trzeba jeszcze dochodzi mandat za przeciążenie furgonu.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =