Reklama

Volkswagen Transporter T6 z kolejną nagrodą

Volkswagen Transporter T6 z kolejną nagrodą

Volkswagen Transporter T6 został wybrany w plebiscycie Auto Lider 2015 najlepszym samochodem w klasie pojazdów dostawczych.

Auto Lider jest największym plebiscytem motoryzacyjnym w Polsce, którego wyniki zależą od głosów czytelników i internautów. W tym roku w kategorii samochodów dostawczych pierwsze miejsce zdobył Volkswagen Transporter T6.

– To znakomite dopełnienie sukcesów Transportera na polskim rynku. Model ten bowiem od lat jest liderem sprzedaży w Polsce w swojej klasie. A sukcesy te są też powodem do dumy pracowników poznańskiej fabryki Volkswagena, gdyż samochody serii T, właśnie w wersji dostawczej – czyli Transportery – produkowane są również w Poznaniu – mówił Tomasz Tonder, PR Manager marki Volkswagen.

Reklama

Zobacz też: Więcej kobiet przy montażu VW Caddy, T6 i Craftera

Transporter T6, który zadebiutował w połowie 2015 roku, otrzymał już wiele wyróżnień i nagród, z czego jednym z ważniejszych jest prestiżowy tytuł International Van of the Year 2016.

Volkswagen Transporter T6 dostępny jest z dwoma rozstawami osi (3000 oraz 3400 mm) oraz z trzema wariantami wysokości dachu. Do tego „T6-ka” występuje z napędem przednim oraz na cztery koła 4MOTION i w wielu odmianach silnikowych.

Turbodoładowane 2-litrowe jednostki Diesla mają moc od 84 do 180 KM, a benzynowe silniki 2.0 TSI występują w wariantach 150 oraz 204 KM. Do tego, poza manualnymi 5- i 6-stopniowymi skrzyniami, zamówić też można Transportera z dwusprzęgłową przekładnią DSG. W Polsce bazowa wersja Transportera z nadwoziem furgon i z silnikiem 2.0 TDI/84 KM wyceniona została na 81 150 złotych netto/99 815 brutto.

Źródło zdjęcia: Volkswagen

Podziel się: