Więcej kobiet przy montażu VW Caddy, T6 i Craftera

Więcej kobiet przy montażu VW Caddy, T6 i Craftera

Już w sobotę 6 lutego Volkswagen Poznań organizuje „Girls Day” – dzień otwarty dla dziewczyn chcących pracować przy produkcji Caddy, T6 i Craftera.

Stawiamy na kobiety!  – deklaruje Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych Volkswagen Poznań.  – Już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą pracownic.  I mam tu na myśli nie tylko pracowników administracyjnych. Coraz więcej pań pracuje na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w Dziale Zapewnienia Jakości. Dzięki naszemu systemowi kształcenia zawodowego, z którego skorzystało już ponad dwieście osób, pań na produkcji będzie więcej. A przecież to dopiero początek ich drogi zawodowej. Wierzę, że niejedna z nich będzie miała okazję osiągnąć naprawdę wiele w naszej firmie – dodaje Jolanta Musielak.

Poza zwiedzaniem zakładu, dziewczyny będą miały też okazję porozmawiać z konsultantem zawodowym i spotkać się z uczennicami z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, który kształci młodych ludzi w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.

Reklama

Zobacz też: VW Poznań – 17 810 aut dostawczych w 2015 roku

Od dziesięciu lat Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół  nr 1 w Swarzędzu oraz Starostwem Powiatowym wykształcił już blisko 250 młodych osób.  Z tej grupy aż 207 znalazło zatrudnienie w poznańskiej fabryce samochodów użytkowych. Niektórzy pracują już przy projekcie produkcji nowej generacji modelu Crafter, którego fabryka powstaje w Białężycach koło Wrześni.

Od  września 2016 roku możliwa też będzie też nauka  w klasie o profilu mechanik precyzyjny we współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni.

 – Teraz  techniczne zawody chcemy rozpropagować wśród młodych dziewcząt, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu Volkswagen Poznań ds. Personalnych.  – Obserwując rynek pracy można zauważyć, że właśnie osoby z wykształceniem technicznym są i będą poszukiwane przez pracodawców. Mam nadzieję, że poprzez organizację takich wydarzeń, jak „Girls Day” zachęcimy dziewczęta do skorzystania z tej ścieżki kariery zawodowej.

„Girls Day” rozpocznię się w sobotę 6 lutego od godziny 9.00. Volkswagen Poznań do 3 lutego prosi o rejestrację telefoniczną (nr tel. 61 876 1424) lub elektroniczną (mail: ksztalcenie.zawodowe@vw-poznan.pl).

Źródło zdjęcia: Volkswagen Poznań

Podziel się: