Reklama

VW Craftporter, czyli T4 na bliźniakach i z przodem od Craftera

VW Craftporter, czyli T4 na bliźniakach i z przodem od Craftera

Proszę Państwa, proszę zapiąć pasy! VW Craftporter – T4 na bliźniakach i z przodem od Craftera to dzieło fińskich tunerów!

Muszę od razu przyznać, że widziałem już zdjęcia tego projektu już jakiś czas temu, ale dopiero ostatnio przypomniałem sobie o jego istnieniu. A czemu jest w ogóle wart uwagi? No bo reflektory w „T4-ce” od Craftera I generacji to nic nowego, nawet na polskiej ziemi, ale podwójne koła na tylnej osi??

Zobacz też: 1105 KM i 1311 Nm – oto najmocniejszy VW T3 na świecie!

Reklama

W ogóle to skandynawscy pasjonaci cięcia, spawania i robienia nietuzinkowych SWAP-ów mają polot – co do tego nie ma co się spierać.

Pisałem już kiedyś o 500-konnym Renault Kangoo I, czy VW T3 z silnikiem generującym 1105 KM i 1311 Nm, jednak Craftoporter na bliźniakach to też coś, o czym warto wspomnieć na dostawczakiem.pl.

A i w zasadzie to od razu trzeba wyjaśnić pewną kwestię! Na tylnej osi nie ma dwóch osobnych felg na lewej i prawej stronie. Jest jedna zespawana obręcz, na którą ludzie z Modcars nałożyli dwie opony…

Do tego zastanawia mnie fakt, jak zrealizowany będzie napęd, no bo na zdjęciach nie widać wału napędowego, co sugerowałoby, że pomimo – nazwijmy to „jednojajowych bliźniaków” – widoczna na zdjęciach „Teczka” ciągle będzie napędzana przez przednią oś.

Źródło zdjęć: Test: VW Crafter 2.0 TDI 140 KM – doka ze skrzynią (zdjęcia, wideo)

Wątpię, że pod maską pozostanie oryginalna jednostka 2.5 TDI, ale jeżeli w ogóle ten projekt będzie kontynuowany, to wartości w granicach 500-600 KM nie powinny nikogo zdziwić 🙂

No i na koniec chciałem napisać o tylnej belce z zespołem lamp. Wygląda to naprawdę super i przywodzi na myśl amerykańskie muscle cars. No może tylko ten komin za kabiną powinien być trochę bardziej wyeksponowany!

Jeżeli ktoś chciałby pooglądać i poczytać nieco więcej o tym projekcie szalonych Finów z Modcars, to link do ich fanpejdża znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: facebook.com/modcarsnet/

Podziel się: