Reklama

Waga busa się zgadzała. Problemem był sam ładunek

Waga busa się zgadzała. Problemem był sam ładunek

W przypadku zatrzymanego w Piotrkowie Trybunalskim busa jego waga się zgadzała. Za to problemem był ładunek przewożony pod plandeką.

W piątek 28 lipca inspektorzy ITD prowadzili działania ukierunkowane na „eliminację z ruchu przeciążonych samochodów dostawczych”.

Wśród wytypowanych do zważenia pojazdów było bus, którego masa nie przekraczała dopuszczalnej masy 3,5 tony.

Reklama

Jednak problemy dla kierującego Masterką rozpoczęły się po otwarciu ładowni. Na pace przewożono ususzone i sprasowane w kostki rośliny wyglądające na liście tytoniu.

Sprasowane liście miały być – według tłumaczeń kierowcy – być paszą dla konia. Inspektorzy ITD poprosili o pomoc w tej sytuacji kolegów z Krajowej Administracji Skarbowej.

Prowadzący dostawczaka próbował wprawdzie przekonać kontrolujących go „Krokodyli”, że jest to pożywienie dla własnego konia, jednak piotrkowscy inspektorzy wezwali na miejsce funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze KAS stwierdzili, że na pace dostawczaka jednak przewożony jest susz tytoniowy i zatrzymali kierowcę do dalszych czynności wyjaśniających, zabezpieczając też ładunek wraz z pojazdem.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: