Autolaweta nieprzeładowana. Problemem sam ładunek

Autolaweta nieprzeładowana. Problemem sam ładunek

Uwaga, uwaga! Ta autolaweta nie była przeładowana, ale problemem był sam ładunek w postaci karoserii skradzionego Audi.

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Lubinie opublikowała komunikat dotyczący zatrzymania przez „kryminalnych” z zespołu ds. przestępczości samochodowej oraz funkcjonariuszy z komisariatu w Rudnej zaplandeczonej autolawety na podwoziu Renault Master.

Na najeździe 31-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego przewoził zdekompletowaną karoserię osobowego Audi A4 Avant z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi.

Reklama

Wszelkie numery seryjne oraz 17-cyfrowy VIN były zdarte albo nawiercone, co uniemożliwiało ich odczytanie.

Na najeździe zaplandeczonej autolawety znajdowała się niekompletna karoseria skradzionego w poniedziałek 11 marca w Niemczech Audi A4 Allroad.

Ostatecznie „kryminalni” po skontaktowaniu się z niemiecką policją potwierdzili, że zdekompletowane nadwozie to skradziona w Niemczech 11 marca „B9-tka” w wersji Allroad z 2016 roku.

Zatrzymany 31-latek trafił do celi a pojazd zabezpieczono procesowo. Podejrzany usłyszał zarzut umyślnego paserstwa karoserii pojazdu i jego elementów o wartości nie niższej jak 60 tysięcy złotych, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pomimo usuniętych cech identyfikacyjnych polscy śledczy zidentyfikowali pochodzenie samochodu, z którego elementy znajdowały się na na jeździe Mastera.

Przy okazji lubińscy policjanci przypominają, że paserstwo można popełnić zarówno umyślnie jak i nieumyślnie.

Umyślność – co oczywiste – oznacza, że wiem o tym, iż przedmiot pochodzi z przestępstwa. Jednak w przypadku paserstwa nieumyślnego można mówić, kiedy na podstawie towarzyszących okoliczności można przypuszczać, że przedmiot może pochodzić z czynu zabronionego ze względu choćby na mocno zaniżoną względem rynkowej cenę zakupu.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: