Wstrzymany transport Simsonów – brak karty kierowcy i licencji

Wstrzymany transport Simsonów – brak karty kierowcy i licencji

Liczne uchybienia spowodowały, że wstrzymano transport 20 Simsonów i 4 motocykli MZ. Problemem nie tylko brak karty kierowcy i licencji.

W miniony wtorek 5 marca policjantom patrolującym autostradę A38 w pobliżu Nordhausen (kraj związkowy Turyngia) rzucił się w oczy zespół pojazdów należący do bułgarskiego przewoźnika.

Volkswagen Crafter ciągnący przyczepę przewoził 20 motorowerów marki Simson oraz 4 motocykle MZ. Zestaw poddano sprawdzeniu na parkingu Kesselberg Nord, gdzie niemieccy funkcjonariusze pobrali dane z cyfrowego tachografu, w który wyposażony był Crafter.

Reklama

Jak się okazało 43-letni kierowca z Bułgarii nie posiadał karty kierowcy, ani nie mógł przedstawić zezwolenia na zarobkowy transport drogowy. Prowadzący VW Craftera nie przestrzegał też w ogóle czasu dozwolonej jazdy i odpoczynków i tak przez 32 godziny za kółkiem odebrał tylko niespełna 5 godzin pauzy.

W trakcie kontroli policjanci z komisariatu autostradowego stwierdzili, że kolorowe jednoślady nie były odpowiednio zabezpieczone.

W związku z tym funkcjonariusze nakazali kierowcy skorzystać z odpoczynku, a żeby mieć pewność, że nie pojedzie dalej zaraz po zakończeniu kontroli, zablokowali koła w autolawecie.

Ponadto w związku z licznymi naruszeniami prawa transportowego nałożono kaucję w wysokości 2300 euro a blokada na Crafterze została zdjęta dopiero po odebraniu przez niego zaległego odpoczynku. Dopiero wtedy 43-latek mógł kontynuować przewóz kolorowych jednośladów.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =