Reklama

MAN TGE 2024 z nowym wyposażeniem i systemami. Pod maską bez zmian

MAN TGE 2024 z nowym wyposażeniem i systemami. Pod maską bez zmian

TGE Next Level – tak oficjalnie MAN nazwał swojego odświeżonego vana, który zyskał nowe wyposażenie i systemy ADAS. A pod maską? Bez zmian.

Zacznijmy więc od gamy jednostek napędowych: w ofercie dalej pozostaje wysokoprężna jednostka 2.0 TDI, która będzie występować w wariantach o mocy 140 KM, 163 KM oraz 177 KM.

Oznacza to, że oferowany dotychczas najsłabsza odmiana 2-litrowego turbodiesla o mocy 102 KM wypadła z oferty. Podobno polskie przedstawicielstwo ma w planach wprowadzenie ponad 200-konnej wersji bazującej na 177-konnej odmianie jednostki 2.0 BiTDI.

Reklama

Oczywiście klienci dalej będą mogli wybierać pomiędzy manualną 6-biegową skrzynią lub 8-stopniowym „automatem”.

Ani słowa w komunikacie nie poświęcono wersji z napędem elektrycznym, co może – jak można się domyślać – oznaczać, że dalej bazą będzie mający 136 KM eTGE z baterią o pojemności 36 kWh. Z drugiej strony MAN Truck & Bus Polska oferuje już od pewnego czasu opcjonalną, dodatkową baterię, która ma pozwolić na podwojenie zasięgu do 260-280 km (według oficjalnych deklaracji).

Na liście standardowego wyposażenia MAN-a TGE znalazły się takie systemy jak asystent pasa ruchu, asystent parkowania, tempomat czy system rozpoznawania znaków drogowych.

W serii MAN TGE 2024 oferować ma już bezkluczykowy system Keyless Go, elektroniczny hamulec postojowy czy dwa porty USB-C o mocy 45 W.

Standardem będzie też dotykowy centralny wyświetlacz o przekątnej 10,4 cala (12,9 w opcji), który możne współpracować z Android Auto i Apple CarPlay.

W przypadku automatycznej skrzyni biegów selektor powędrował tuż obok prawej strony kierownicy. Elementem wyposażenia fabrycznego jest również cyfrowy zestaw wskaźników czy poduszka powietrzna pasażera.

Nowe systemy bezpieczeństwa ADAS i edycja specjalna TGE Next Level

W związku z obowiązkowym wprowadzaniem elektronicznych systemów bezpieczeństwa w lekkich pojazdach użytkowych z homologacją N1 także i odświeżony MAN TGE oferowany jest seryjnie z m.in. czujnikami cieśnienia w oponach, systemem Fatigue Detection ostrzegającym kierowcę o spadku jego poziomu skupienia czy inteligentnym asystentem kontroli prędkości, który ma sygnalizować kierowcy przekroczenie prędkości.

Aby w jakiś sposób zaakcentować wprowadzenie wersji po modernizacji MAN proponuje specjalny wariant wyposażeniowy Next Level Edition, który wyróżniać się ma metalizowanym lakierem Pale Copper Metallic kontrastującym z czarnymi osłonami lusterek.

Na zderzakach pojawiły się srebrne elementy wokół świateł przeciwmgielnych a grill zdobić będzie emblemat „NEXT”. Do tego MAN TGE Next Level Edition ma być seryjnie wyposażony w 17-calowe obręcze ze stopów lekkich.

Produkcja pierwszych wariantów modelu rozpocząć się ma w czerwcu 2024 roku kolejne wersje będą sukcesywnie pojawiać się w ofercie w późniejszym czasie.

Źródło zdjęć: MAN

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + piętnaście =