Reklama

Czy Fiat Ducato to dobry samochód dostawczy?

Czy Fiat Ducato to dobry samochód dostawczy?

Szukasz samochodu dostawczego i zastanawiasz się, czy Fiat Ducato będzie odpowiednim wyborem? Jakie są dostępne wersje tego samochodu i do jakich zastosowań sprawdzi się najlepiej? Po przeczytaniu tego artykułu, szybko zadecydujesz czy Ducato to auto dla Twojego biznesu.

  • Fiat Ducato – samochód dostawczy do 3,5t
  • Wyposażenie Fiata Ducato
  • Jakie są wersje Fiata Ducato

Fiat Ducato- samochód dostawczy do 3,5t

Ducato to jedno z najpopularniejszych aut dostawczych w Polsce. Historia Fiata Ducato sięga 1981 roku, kiedy wyprodukowany został pierwszy model tego samochodu. Z kolei wytwarzany od 2006 roku typoszereg X250 oferuje setki możliwych konfiguracji Ducato, dzięki czemu można łatwo dostosować go do potrzeb Twojej działalności i przewożonych przez Ciebie ładunków.

Reklama

Najnowszy model z rocznika modelowego 2024 będzie sprzedawany z 8-biegową automatyczną skrzynią, a jego techniczna ładowność to maksymalnie 2200 kg dla wariantu z DMC 4250 kg.

Fiat Ducato charakteryzuje się wszechstronnością oferowanych nadwozi i rozstawów osi. To samochód szyty na miarę, dla osoby prowadzącej działalność, która wymaga sprawnego przewożenia ładunków. W najnowszych wariantach typoszeregu X250 standardem są już elektroniczne systemy wspierające kierowcę, jak inteligentny asystent kontroli prędkości czy układ monitorujący ciśnienie w oponach.

Wyposażenie Fiata Ducato

Najnowszy Fiat Ducato z rocznika modelowego 2024 może być wyposażony w:

  • systemy multimedialne (np. Bluetooth, radio ze standardem DAB oraz ekranem nawet o przekątnej 10 cali), które ułatwiają kierowcy korzystanie z telefonu podczas jazdy
  • system bezpieczeństwa ADAS (z ang. Advanced Driver Assistance Systems), które gwarantują zaawansowane wsparcie kierowcy pozwalające na ograniczenie ryzyka wypadku bądź kolizji

Ducato został wyposażony w innowacyjne systemy wspomagania kierownicy, system rozpoznawania znaków drogowych, czujniki ostrzegające kierowcę o sytuacji wokół auta, system wykrywania ruchu poprzecznego z tyłu pojazdu, system monitorowania martwego pola, kontrolę hamulców, a także czujnik niebezpiecznych sytuacji. W pojeździe jest też kamera cofania, ogranicznik prędkości oraz tempomat. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom manewrowanie samochodem jest o wiele łatwiejsze, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy.

Jakie są wersje Fiata Ducato?

Ducato to model samochodu marki Fiat, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Może być furgonem, posiadać zabudowę typu chłodnia albo jako autolaweta przewozić inne pojazdy. Dostępne są modele Ducato lub Ducato Maxi przystosowane do pracy w cięższych warunkach i pod większymi odciążeniami. Decydując się kupić ten model Fiata do firmy, warto rozważyć leasing. Fiat Ducato dostępny jest w wersjach:

  • Ducato Furgon
  • Ducato Panorama
  • Ducato Kombi
  • Ducato z zabudową typu izoterma/chłodnia
  • Ducato z zabudową typu autolaweta

W przypadku furgonu Ducato oferuje w największym wariancie L4H3 pojemność ładunkową dochodzącą do aż 17m3. Z kolei Ducato w tzw. wersji kombi lub jako fabryczny minibus o nazwie Panorama, pozwala na przewóz do 9 osób i posiada ciągle miejsce na bagaże. W przypadku zabudowy izotermicznej lub chłodni będzie to obowiązkowy wymóg dla przedsiębiorców, którzy przewożą ładunki wymagające ściśle kontrolowanej temperatury.

Podsumowując, Fiat Ducato będzie odpowiednim wyborem dla firm, szukających niezawodnego samochodu dostawczego. Model ten może być wyposażony w wiele zaawansowanych technologii zapewniających bezpieczeństwo w czasie jazdy nie tylko kierowcy, a także przewożonym towarom. Jeśli szukasz samochodu o sporej pojemności i dużych możliwościach dopasowania do własnych potrzeb, koniecznie sprawdź Ducato.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 12 =