Reklama

Z Krokodylami nie było zabawy – sporo przeciążone Iveco Daily na S7

Z Krokodylami nie było zabawy – sporo przeciążone Iveco Daily na S7

Inspektorzy ITD z Elbląga zatrzymali na drodze S7 przeciążone Iveco Daily, które ważyło wraz z towarem przeszło 8 ton.

W poniedziałek 17 października inspektorzy z oddziału terenowego w Elblągu prowadzili działania na drodze ekspresowej S7.

Wśród ściągniętych na MOP Sople pojazdów było Iveco Daily, które przewoziło elementy placów zabaw dla dzieci. Niestety, Krokodyle wyciągnęli jednak swoje zabawki w postaci legalizowanych przenośnych wag. Zarejestrowany oczywiście z DMC na poziomie 3500 kg bus został poddany ważeniu a pomiar wykazał znacznie przeciążenie.

Reklama

Zatrzymany przy „S7-ce” bus był przeładowany aż o 4650 kg.

Ostatecznie za wynik 8150 kg kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzania pojazdu do odpowiedniej wagi. Ponadto prowadzący busa otrzymał mandat karny.

Niestety, można tylko się domyślać, że było to maksymalne 3000 złotych, bo tylko do tej sumy pozwala art. 907. Kodeksu wykroczeń.

A dlaczego można się domyślać, jaka była kwota grzywny? Bo od dwóch dni próbuję się dodzwonić do WITD Olsztyn i nikt nie odbiera tam telefonów (próbowałem wielokrotnie na dwa różne numery się „dobić”, ale nic z tego).

W każdym razie na koniec pozwolę sobie doprecyzować jeszcze jedną rzecz: widoczne na zdjęciach Daily to wersja 50C, a więc 5-tonówka zarejestrowana na kategorię prawa jazdy B (do 3,5 tony DMC). Nie jest to 70C, bo ma m.in. inne felgi i piasty. Nie jest to też wersja 7,5-tonowa, bo z takim DMC nigdy Daily nie wychodziło.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Vivat_komuna_vivat_PIS

    zadne krokodyle, zwykle pisowskie urwy bolszewickie

  2. Szamok

    czy w takim przypadku kierowca dostaje też mandat za prowadzenie pojazdu przekraczającego jego uprawnienia ? Kierowca kierował autem z prawem jazdy kategorii B natomiast rzeczywista masa auta kwalifikowała się jako ciężarówka na kategorie C. Jak to jest rozpatrywane?

Komentarze zamknięte.