Reklama

Z Renault Maxity odpadły bliźniaki – jedno z kół trafiło w człowieka

Z Renault Maxity odpadły bliźniaki – jedno z kół trafiło w człowieka

W Rybniku doszło do nietypowego wypadku. Z Renault Maxity odpadły bliźniaki – jedno z kół trafiło w człowieka, a drugie uderzyło w miejski autobus.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek 1 marca około 9:30 rano na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. Z jadącego tamtędy skrzyniowego Renault Maxity, którym kierował 30-letni mężczyzna, odpadły bliźniacze koła.

Jedno z lewych tylnych kół uderzyło w nadjeżdżający z przeciwka autobus komunikacji miejskiej uszkadzając jego zderzak, a drugie trafiło w stojącego na pobliskim przystanku 86-latka.

Reklama

Zobacz też: DEKRA 2018 – najmniej awaryjne samochody dostawcze

W wyniku uderzenia starszy mężczyzna doznał urazu głowy i przewieziony został do szpitala. W trakcie oględzin okazało się też, że nakrętka mocująca bliźniaki uszkodziła szybę osobowego Fiata.

Teraz policjanci z Komendy Miejskiej w Rybniku ustalają dokładny przebieg, a przede wszystkim przyczyny tego wypadku. Na razie potwierdzono tylko, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

No muszę przyznać, że okoliczności tego wypadku są dosyć nietypowe. No bo rozumiem, że jedna śruba była niedokręcona, ale żeby wszystkie „puściły”??

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: