Z samego rana miał 2 promile. Kierowcy busa grozi więzienie

Z samego rana miał 2 promile. Kierowcy busa grozi więzienie

Policjanci z Namysłowa zatrzymali z samego rana pijanego kierowcę Renault Master – miał on ponad 2 promile. Teraz kierowcy busa grozi więzienie.

W czwartek 4 maja funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie (woj. opolskie) zatrzymali w miejscowości Zieleniec przy drodze wojewódzkiej 454 białą międzynarodówkę.

W trakcie kontroli policjanci przeprowadzili badanie na obecność alkoholu, które wykazało znaczne przekroczenie dopuszczalnej normy.

Reklama

Kierowca firmowego Renault Master miał ponad 2 promile, kiedy został przed godziną 7:00 rano zatrzymany przez namysłowską „drogówkę”.

Pijanemu 57-latkowi zatrzymano już prawo jazdy i usłyszał on już zarzuty. Za popełnione przestępstwo, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mu do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto prowadzący busa musi liczyć się z karą finansową od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Do tego obligatoryjnie sąd zasądzi zakaz prowadzenia pojazdów ma minimum 3 lata, co oznacza – przynajmniej w teorii – zmianę zawodu na dłuższy okres, jeżeli oczywiście zatrzymany mężczyzna ponownie zda egzamin państwowy na kategorię B po upływie zakazu sądowego.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: