Reklama

Z Volkswagena LT aż wyrwało tylną oś – 8 osób w szpitalu

Z Volkswagena LT aż wyrwało tylną oś – 8 osób w szpitalu

Troje dorosłych i pięcioro dzieci zostało rannych w wyniku zderzenia Volkswagena LT ze Skodą Citigo na drodze wojewódzkiej 451 pod Oleśnicą.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę 22 października kilkanaście minut po godzinie 15:00 na drodze pomiędzy Świerzną a Solnikami Wielkimi.

Jak wynika z ustaleń portalu olesnica998.pl jadący od strony Bierutowa Volkswagen LT 28 wpadł w poślizg a następnie zderzył się z poruszającą się w przeciwnym kierunku Skodą Citigo, którym podróżowała 3-osobowa rodzina z dzieckiem – z osobówki strażacy musieli przy użyciu hydraulicznych narzędzi uwolnić zakleszczoną w kabinie Skody kobietę.

Reklama

Zobacz też: Leżał na jezdni – przejechało po nim Iveco TurboDaily

W wyniku zdarzenia czwórka podróżujących z tyłu „LT-ka” dzieci została ranna, m.in. z powodu nieodpowiednio zabezpieczonych motocykli, które przewożono w przedziale ładunkowym.

Łącznie do szpitali trafiło osiem osób, w tym pięcioro dzieci oraz troje dorosłych. Teraz policjanci ustalają dokładny przebieg i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Na szczęście w tym wypadku nikt nie zginął, ale to, w jaki sposób ktoś transportował motocykle bez odpowiedniego zabezpieczenia ich przed przemieszczeniem, zasługuje na potępienie. Przez brak pasów transportowych ucierpiała czwórka jadących tuż obok crossów dzieciaków, którzy doznali złamań i poważnych stłuczeń. Bo siła uderzenia musiała być znaczna, skoro z „LT-ka” wyrwało tylną oś, a jego karoseria wygląda, jak wygląda…

Źródło zdjęć: oleśnica998.pl

Podziel się: