Reklama

Zakład Mercedesa w Düsseldorfie wyprodukował 5 milionów pojazdów

Zakład Mercedesa w Düsseldorfie wyprodukował 5 milionów pojazdów

Niemiecki zakład Mercedes-Benz w Düsseldorfie wyprodukował 5 milionów aut dostawczych. Jubileuszowym vanem okazał się elektryczny eSprinter.

Historia zakładów w Düsseldorfie jest bardzo bogata a Daimler-Benz AG przejął tę fabrykę od Auto Union na początku lat 60-tych minionego wieku. Produkcja dostawczych Mercedesów ruszyła tam dokładnie 1 kwietnia 1962 roku a model Sprinter jest wytwarzany w Düsseldorfie od 1995 roku.

Warto podkreślić, że w rok po premierze I generacji Sprintera, który zastąpił kultową już dzisiaj Kaczkę, czyli model T1, roczna produkcja osiągnęła poziom 100 000 egzemplarzy.

Reklama

Obecnie fabryka zatrudnia około 5900 osób i zajmuje aż 690 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej obejmującej m.in. lakiernię czy hale montażu.

Jubileuszowym modelem z numerem 5 000 000, który opuścił 5 października tamtejszą fabrykę został – zapewnie nieprzypadkowo – elektryczny eSprinter.

Przy okazji warto przypomnieć, że aktualnie wytwarzany przez Mercedesa duży bezemisyjny van niebawem doczeka się większej modernizacji.

W nowego eSprintera zainwestowano 50 milionów euro i to tylko w zakładzie w Düsseldorfie – część tych środków trafi do dostosowania procesów produkcyjnych a część przeznaczona zostanie na przeszkolenie pracowników.

PS: Szkoda wielka, że z okazji wypuszczenia 5-milionowego vana nikt z Mercedesa nie pofatygował się, aby zrobić zdjęcie jubileuszowej „blaszki”, więc zdjęcie główne jest z Düsseldorfie, ale z 12 grudnia 2019 roku, kiedy to uroczyście rozpoczęto tam montaż eSprintera.

Źródło zdjęcia: Mercedes-Benz

Podziel się: