Reklama
stats

Zatrzymali kradzionego VW Craftera ze złodziejem za kierownicą

Zatrzymali kradzionego VW Craftera ze złodziejem za kierownicą

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który ukradł na terenie Niemiec Volkswagena Craftera o wartości 50 tysięcy złotych.

W niedzielę 16 października funkcjonariusze „drogówki” z Krosna Odrzańskiego podczas patrolowania drogi krajowej nr 32 zauważyli w lesie białego VW Craftera. Kierowca busa dojeżdżał do głównej drogi, ale na widok policjantów zatrzymał pojazd i wyłączył światła, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Zobacz też: Renault Mascott ważyło „na pusto” prawie 4 tony!

Reklama

Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić kierowcę busa, jak i samo auto. Po chwili okazało się, że 46-letni mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a Craftera ukradł wcześniej na terytorium Niemiec.

Ponadto mężczyzna przyznał się, że zamontowane na busie tablice rejestracyjne zostały przez niego podmienione na inne, które wcześniej zdjął z innego samochodu w niedalekim Gubinie.

Zobacz też: Fiat Ducato tańszy i z dłuższym rozstawem osi

Do tego mężczyzna wyznał policjantom, iż znajdujący się w ładowni sprzęt wędkarski, rowery oraz narzędzia warsztatowe i ogrodowe również pochodzą z kradzieży. Sąd na wniosek prokuratora wydał nakaz tymczasowego aresztowania dla mężczyzny na trzy miesiące, a skradziony VW Crafter o wartości 50 tysięcy złotych, jak i reszta odnalezionych w dostawczaku „fantów” trafiły już do swoich prawowitych właścicieli.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: