Reklama

Zdemontował części zabudowy busa i sprzedał je na złomie

Zdemontował części zabudowy busa i sprzedał je na złomie

W Wałbrzychu złodziej zdemontował części zabudowy busa i sprzedał je na złomie. Policja zatrzymała podejrzanego – przyznał się do winy.

Policjanci z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) w piątek 3 marca otrzymali dosyć nietypowe zgłoszenie dotyczące zabudowy skrzyniowej jednego z aut zaparkowanych na placu parkingowym przy ul. Armii Krajowej.

Poszkodowany zeznał, że ktoś w nocy przy pomocy narzędzi rozkręcił częściowo konstrukcję skrzyni kradnąc jej elementy.

Reklama

W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili, iż za to przestępstwo odpowiada 39-latek.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w czwartek 16 marca przed południem przy ulicy Długosza na Piaskowej Górze. Podczas czynności procesowych przyznał się do kradzieży i stanie teraz przed sądem.

Śledczy ustalili, że 39-latek elementy zabudowy sprzedał na złomie za 700 złotych, ale po ich odzyskaniu okazało się, że zostało uszkodzone i nie nadaje się do ponownego montażu w busie.

Teraz mieszkańcowi Wałbrzycha grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5, bowiem wartość mienia przekroczyła 500 złotych a powyżej tej sumy to już nie wykroczenie a przestępstwo.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: