Reklama
stats

Kradli Sprintery a potem je demontowali – części trafiały na wschód

Kradli Sprintery a potem je demontowali – części trafiały na wschód

Zatrzymani przez świętokrzyskich policjantów mężczyźni kradli Sprintery a potem je demontowali – części trafiały na wschód.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili, że na terenie gminy Bodzentyn może znajdować się pochodzący z kradzieży Mercedes Sprinter.

Zobacz też: Mercedes-Benz Vito z silnikiem OM 654 od marca 2019

Reklama

Przy pomocy policjantów z komisariatu w Bodzentynie wkroczyli w niedzielę 3 marca na teren jednej z posesji, gdzie odnaleziono częściowo już zdemontowane Sprintery.

Poza tym w ładowni kolejnego dostawczaka – srebrnej „906-tki” – odnaleziono sporo różnych części mechanicznych i blacharskich, które najprawdopodobniej także pochodziły z kradzieży.

Zobacz też: Części prototypu dostawczego Mercedesa w polskiej “dziupli”

Policjanci zatrzymali 39-letniego właściciela posesji, gdzie odnaleziono skradzione dostawczaki i części samochodowe oraz 29-letniego obywatela Ukrainy – obaj w momencie wejścia mundurowych byli w trakcie rozbierania jednego z aut.

Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni brali udział w nielegalnym procederze, polegającym na kradzieżach samochodów na terenie Niemiec i demontażu w podkieleckiej miejscowości. Jak ustalono, części z kradzionych pojazdów trafiały za wschodnią granicę.

Źródło zdjęć: policja

Podziel się: