Reklama

Ze Szwajcarii do Lublina – Intrall Lublin L3 wystawiony na olx.pl

Ze Szwajcarii do Lublina – Intrall Lublin L3 wystawiony na olx.pl

Ależ to historia! Ze Szwajcarii do Lublina – Intrall Lublin L3 wystawiony na olx.pl za 9900 zł. Po zakupie trzeba jeszcze zarejestrować auto w Polsce 🙂

Historia tego Lublina niemal idealnie wpisuje się w pierwsze majowe dni, gdzie międzynarodowe Święto Pracy płynnie przechodzi w Dzień Flagi o mocno patriotycznym biało-czerwonym zabarwieniu.

Zapytacie pewnie, gdzie tu sens i logika? Już wyjaśniam! Przeglądając ogłoszenia na olx.pl znalazłem anons dotyczący Intralla Lublina zarejestrowanego po raz pierwszy w… 2008 roku.

Reklama

Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale ten egzemplarz – oznaczenie modelowe L3 wskazuje na exportową wersję na niemiecki rynek – pracował w północnej Szwajcarii, a dokładniej w firmie PAVA Paul von Arx AG zajmującej się chłodnictwem i klimatyzacjami.

Zobacz też: Prototypowe Lubo i kabiny Pasagona – zdjęcia z lubelskich zakładów

Teraz ktoś sprowadził w celach zarobkowych tą „blaszkę” z Oensingen do… Lublina, czyli miasta, gdzie wyprodukowano te dostawcze woły robocze.

No i jeszcze ten opis ogłoszenia na olx.pl: „Intrall Lublin L3 3584 Szwajcar 2,4 TD”.

A więc nie jest  to już zwykły przedłużany i podwyższany Lublinek! To jest już „Szwajcar” 🙂 Czyż to nie typowo polska szkoła pisania opisów we wszelakich serwisach ogłoszeniowych?

W każdym razie jeżeli kogoś zainteresowałby taki furgon z turbodoładowanym silnikiem Diesla Andoria 4CTi90 z intercoolerem o mocy 102 KM, który osiągać powinien 230 Nm przy 2500 obr.min., to bezpośredni link do ogłoszenia „Szwajcara” z Lublina znajduje się TUTAJ.

W sumie, samochód wygląda nieźle, historię ma ciekawą, więc może ktoś zainteresuje się repatriantem ze Szwajcarii, w którym do dzisiaj bije serce z Andrychowa i po latach powrócił do miasta swoich narodzin 😉

PS: tak, wiem, że ten egzemplarz wygląda jak Daewoo Lublin 3, tym bardziej to ciekawa sztuka… 😉

Źródło zdjęć: olxp.pl

Podziel się: