Reklama

Lublin 3 z kabiną od Szcześniaka – doka wystawiona na otomoto.pl

Lublin 3 z kabiną od Szcześniaka – doka wystawiona na otomoto.pl

Piękne Daewoo Lublin 3 z kabiną od Szcześniaka – doka wystawiona na otomoto.pl to kandydat na dostawczego klasyka!

Przeglądając ogłoszenia natknąłem się ostatnio na rzadką wersję Daewoo Lublina 3. Żółta brygadówka z 2002 roku wystawiona na otomoto.pl to bardzo ciekawa wersja.

Oczywiście chodzi o przedłużaną kabinę, za projekt której odpowiedzialna jest firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej.

Reklama

Znana głównie z produkcji pojazdów ratowniczo-gaśniczych spółka opracowała pod potrzeby strażaków podwójną kabinę wykorzystując maksymalnie gotowe już wytłoczki, dlatego tylne drzwi są takie same, jak przednie – mają podcięcia na koła.

Zobacz też: Prototypowe Lubo i kabiny Pasagona – zdjęcia z lubelskich zakładów

Warto przy okazji wspomnieć, że sam projekt takiej kabiny na Lublinie 3354 bardzo zainteresował ludzi z Daewoo Motor Poland, ale kolejne problemy spowodowały, że własną fabryczną dokę zaczęto wytwarzać dopiero w roku 2003.

Wtedy prawa do produkcji Lublinów przejęła Andoria-Mot, spółka-córka postała przy Wytwórni Silników Wysokoprężnych Andoria S.A.

Producentowi silników z Andrychowa udało się rozpocząć montaż fabrycznych kabin załogowych dla 5 osób z zabudową skrzyniową dopiero w 2003 roku.

Co ciekawe, o ile 6-osobowa kabina od Szcześniaka miała w tylnej części drzwi z lewej i prawej strony, to fabryczne brygadówki – oznaczone jako 3564 – miały wyłącznie prawe drzwi.

W każdym razie na załączonych w ogłoszeniu zdjęciach widać bardzo ładnie utrzymane wnętrze z podnoszonym siedziskiem ławki mieszczącej 3 osoby.

Zobacz też: Przeładowany Intrall Lublin 3 a kierowca poszukiwany

Do tego dobrze się prezentuje komora silnikowa z 90-konnym turbodieslem Andorii, który spełniał wtedy normę spalin Euro 2.

W każdym razie, jeżeli ktoś szukałby dla swojej ekipy remontowej doki ze skrzynią, to taki ładnie utrzymany Lublin 3 z kabiną od Szcześniaka może być ciekawą inwestycją. Bo za jakiś czas takie samochody z czterema identycznymi drzwiami znikną z naszych dróg.

No i na koniec tradycyjnie bezpośredni link do ogłoszenia ,który znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: