Zrobił sobie sam dostawczaka – kierował nim mając 3 promile

Zrobił sobie sam dostawczaka – kierował nim mając 3 promile

Mieszkający na lubelskiej wsi 42-latek zrobił sobie sam dostawczaka – kierował nim mając 3 promile i teraz stanie za to przed sądem.

Domorosły konstruktor, którym mogły by się zainteresować biura projektowe i stylistyczne Fiata, Renault czy Mercedesa został zatrzymany około godziny 15:00 we wtorek 19 lutego w miejscowości Kaniwola (województwo lubelskie, powiat łęczyński).

Zobacz też: Peugeot Boxer z lawetą bez koła a kierowca bez uprawnień

Reklama

Policjanci „drogówki” z komendy w Łęcznej zainteresowali się – bo chyba każdy by się zainteresował – czymś, co jechało drogą publiczną i miało cztery koła, fotel kierowcy oraz otwartą skrzynię ładunkową z burtami wykonanymi… z blachy falistej.

Oczywiście ten użytkowy pojazd nie posiadał ani tablic rejestracyjnych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Szybko okazało się, że kierujący tą samoróbką 42-latek z gminy Cyców miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto domorosły konstruktor z Lubelszczyzny nie posiadał uprawnień do kierowania, bo zostało mu zatrzymane prawo jazdy za – w sumie można było się domyślić – jazdę pod wpływem alkoholu.

Zobacz też: Test: Ford Tourneo Custom 2.0 EcoBlue – sportowy bus (wideo, zdjęcia)

Teraz 42-latek będzie odpowiadał przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień a do policjanci poinformowali Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o niezawartej polisie OC na ten „ulep”.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: