Ford Transit Custom z silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy 185 KM

Ford Transit Custom z silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy 185 KM

Jeszcze mocniejszy turbodiesel z rodziny Panther w kolejnym dostawczaku – Ford Transit Custom z silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy 185 KM.

W 2018 roku europejska sprzedaż Forda Transita Custom z pakietem Sport wzrosła o 58 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że nadające nieco zadziornego charakteru dodatkowe elementy stylistyczne (jak podwójne pasy na masce i zderzaku czy większe obręcze ze stopów lekkich) trafiły w gusta klientów.

Zobacz też: Test: Ford Tourneo Custom 2.0 EcoBlue – sportowy bus (wideo, zdjęcia)

Reklama

Niedawno pisałem, o tym, że osobowa wersja Transita Customa, czyli Tourneo Custom, otrzyma zamiast topowej 170-konnej wersji 2-litorwego turbodiesla 185-konny silnik EcoBlue, który generuje 415 Nm i będzie dostępny z 6-biegową manualną skrzynią lub „automatem” o takiej samej licznie przełożeń.

Ponadto Transit Custom w wersji wyposażeniowej Sport otrzyma w standardzie FordPass Connect, dzięki czemu będzie możliwość połączyć przez WiFi do 10 urządzeń typu smartfon, tablet czy laptop.

Zobacz też: Tourneo Custom z nowym silnikiem 2.0 EcoBlue – 185 KM i 415 Nm

Transit Custom Sport może być teraz wyposażony również w udoskonalony zestaw 'asystentów” kierowcy zaawansowanych. Wśród nich znalazł się np. Active Park Assist, czy adaptacyjny tempomat z inteligentnym ogranicznikiem prędkości czy układ wspomagania utrzymywania pasa ruchu oraz system informacji o martwym punkcie, który teraz wspomaga jadę z przyczepą.

Ponadto mniejszy furgon z rodziny dostawczych Fordów, czyli Transit Connect również będzie dostępny z pakietem Sport – samochód ze zmodernizowanym silnikiem 1.5 TDCi o mocy 120 KM zblokowany jest z 6-biegową manualną skrzynią.

Rodzina usportowionych dostawczaków Forda obejmuje teraz modele Tourneo Custom, Transit Connect, Transit Courier oraz Fiestę Van.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: