Reklama

Tourneo Custom z nowym silnikiem 2.0 EcoBlue – 185 KM i 415 Nm

Tourneo Custom z nowym silnikiem 2.0 EcoBlue – 185 KM i 415 Nm

Już niebawem w salonach pojawi się Ford Tourneo Custom z nowym silnikiem 2.0 EcoBlue – 185 KM i 415 Nm. Wprowadzona zostanie też tzw. miękka hybryda.

Ford Tourneo Custom dostępny był przez ostatnie lata z silnikiem 2.0 EcoBlue z nowej rodziny Panther dostępnym w wersji 105 KM, 130 KM oraz 170 KM.

Zobacz też: Test: Ford Tourneo Custom 2.0 EcoBlue – sportowy bus (wideo, zdjęcia)

Reklama

Przed targami IAA 2018 w Hanowerze Ford zapowiedział wprowadzenie do większego Transita mocniejszej 185-konnej jednostki 2.0 EcoBlue i teraz ten sami silnik trafi do średniej klasy minivana tej marki.

Nowa 185-konna wersja turbodiesla zastąpić ma dotychczasową topową 170-konną wersję. Według zapowiedzi Ford Tourneo Custom będzie o 6% oszczędniejszy od dotychczas stosowanej wersji – średnie spalanie (według cyklu WLTP) dla wersji z manualną skrzynią biegów ma nie oscylować w granicach 7,2-8,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

Zmodernizowana jednostka napędowa ma zmienioną turbosprężarkę a układ wtryskowy potrafi wytworzyć ciśnienie dochodzące do 2200 barów. Inżynierowie Forda zastosowali także pompę oleju o zmiennym wydatku, a aby zmniejszyć tarcie w silniku zastosowano nowe stalowe tłoki zamiast elementów z aluminium.

Co ciekawe, Ford zapowiedział także odmiany silnika EcoBlue Hybrid wykorzystujące 48-woltową instalację elektryczną z litowo-jonowym akumulatorem, dzięki czemu np. 185-konna konstrukcja ma być o kolejne 3% oszczędniejsza (średnie zużycie paliwa w granicach 7,0-8,7 l/100 km).

Zobacz też: Test: Peugeot Traveller 2.0 BlueHDi – z bajerami (wideo, zdjęcia)

Ponadto Tourneo Custom otrzyma technologię FordPass Connect. Dostępna dla wersji z 4-calowymi i 8-calowymi ekranami dotykowymi opcja pozwala na możliwość podłączenia Wi-Fi auta do 10 urządzeń typu smartfon, laptop czy tablet.

Dla użytkowników flotowych lub biznesowych FordPass Connect umożliwi klientom poprawę wykorzystania pojazdów i optymalizację kosztów eksploatacji, dzięki takim rozwiązaniom, jak nowe produkty Ford Telematics i Ford Data Services, które zostaną uruchomione jeszcze w 2019 roku.

Ponadto w w Tourneo Custom pojawią się takie układy wspierające kierowcę, jak adaptcyjny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu czy system Trailer Tow, z wydłużoną strefą martwego pola, która obejmuje pojazd i przyczepę o długości do 10 metrów.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: