Czytelnik Daniel szukając lawety natrafił na 3-osiowego Fiata Ducato z 1993 roku z uchylną zabudową. Przebieg to tylko 65 000 km.
No ładne cacko! 1993 rok to końcówka produkcji Fiata Ducato z typoszeregu 290. Rok później na rynku pojawiła „230-stka” charakteryzująca się dźwignią zmiany biegów wbudowaną estetycznie w deskę rozdzielczą po prawej stronie kierownicy.
Natomiast w Ducato 290 dźwignia zmiany biegów to drążek wychodzący za kierownicą po prawej stronie. W tym wypadku mamy 2,5-litrowego turbodiesla o mocy 95 KM a – jak wynika z opisu anonsu – przebieg tego białego Dukata to tylko 65 000 km, czyli wychodzi średnio 2031 km 🙂
Czy jest prawdziwy? Ciężko wyrokować po samych zdjęciach, ale dawno już nie widziałem tak zadbanej kabiny w Ducato I generacji.

Ale i sama zabudowa jest interesująca, bo to uchylana otwarta skrzynia z rozkładanym najazdem umożliwiającym załadunek np. maszyn budowlanych przy pomocy elektrycznej wyciągarki zamontowanej w przedniej części skrzyni.
Co ciekawe, w anonsie pojawiło się nawet zdjęcie dowodu rejestracyjnego, gdzie wpisano zmiany konstrukcyjne pojazdu, który zamiast 2800 kg ma 4600 kg DMC.
Dzięki wpisowi w temu wiadomo, że odległość pomiędzy 2. a 3. osią to 800 mm. Do tego na obu tylnych osiach są bębnowe hamulce a mechaniczny hamulec pomocniczy działa na 2. i 3. oś.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany takim Fiatem Ducato ze znikomym przebiegiem, to auto stoi na placu autokomisu w niemieckim Euskirchen (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia). Szkoda tylko, że w anonsie nie podano jakiej firmy jest to zabudowa.
Cena 9 900 euro wygląda na taką do lekkiej negocjacji a bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.
Źródło zdjęć: Autoscout24.de





