Reklama
stats

3-osiowy Żuk z podnoszoną osią wleczoną i 3-stronny wywrot

3-osiowy Żuk z podnoszoną osią wleczoną i 3-stronny wywrot

Do kupienia jest 3-osiowy Żuk z podnoszoną osią wleczoną i skrzynią ładunkową z funkcją 3-stronnego wywrotu. Ktoś chętny?

W serwisie olx.pl pojawiło się niezwykle kuszące ogłoszenie dotyczące sprzedaży SAM-a (czyli pojazdu zbudowanego samodzielnie), z kabiną i wieloma innymi podzespołami z Żuka.

Według opisu pojazd zbudowano w 2008 roku i posiada wszystkie niezbędne dokumenty do poruszania się po publicznych drogach (sprawdziłem i OC jest ważne).

Reklama

Niestety sprzedający nie podał żadnych szczegółów dotyczących budowy tego SAM-a, ale wiadomo, że tylna wleczona oś za bliźniakami jest podnoszona, co nawet widać na załączonych zdjęciach.

W opisie ogłoszenia nie podano DMC, ale ładowność wynosić ma 1050 kg. Z drugiej strony ktoś pod prawą burtą nabazgrał coś o dopuszczalnej ładowności na poziomie 4400 kg, ale to pewnie z pozostałość z „dawcy”.

Z opisu anonsu wyczytać można, że fabryczną jednostkę Żuka zastąpiła konstrukcja Isuzu o pojemności 2.5 litra oraz mocy 75 KM. Nie wiem czy w tym wypadku chodzi o wolnossącą jednostkę stosowaną w pick-upie Isuzu Campo, bo sprzedający pisze, że pochodzi „z modeli budowlanych”.

Do tego zabudowę skrzyniową z burtami o wysokości 500 mm można kiprować na trzy strony a napęd hydrauliki pochodzi z przystawki odbioru mocy przy skrzyni biegów.

Uczciwie sprzedający wspomina, że SAM/Żuk jest niesprawny, gdyż „albo sprzęgło się zepsuło lub cięgno od wybieraka”.

Czy zatem ktoś wśród szanownych Czytelników dokończy ten arcyciekawy projekt, który w latach powiedzmy 80-tych mógłby być serią powiedzmy 5-tonowych wariantów Żuka? Bo jak dla mnie ta sztuka wygląda jak powiedzmy miniatura Jelcza „316-tki” 🙂

No bo niestety, z prototypu Żuka A-08 pokazanego w 1958 roku nic nie wyszło a miał mieć 1500 kg ładowności.

Szczerze? Chciałbym, aby ktoś dokończył ten projekt, bo wygląda jak niezrealizowana wizja konstruktorów z FSC Lublin 😉

W każdym razie tradycyjnie na koniec: jeżeli jesteś zainteresowany tym 3-osiwym Żukiem, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: