Reklama
stats

33 elektryczne MAN-y eTGE dla DHL Parcel Polska

33 elektryczne MAN-y eTGE dla DHL Parcel Polska

Aż 33 elektryczne MAN-y eTGE dla DHL Parcel Polska będą pomagać w kurierskich dostawach m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska czy Poznania.

Ostatnia dostawa elektrycznych furgonów dla DHL Parcel Polska to część firmowej polityki GoGreen, której celem jest osiągnięcie zerowej emisyjność do 2050 roku.

Dotychczas kurierzy DHL mogli korzystać z elektrycznych rowerów czy Mercedesów eVito, które weszły do użycia w 2019 roku.

Reklama

Teraz do kurierów DHL trafiły 33 elektryczne MAN-y eTGE dysponujące ładownością 950 kg pozwalające na przejechanie około 110 kilometrów na w pełni załadowanej baterii (dane z komunikatu prasowego).

Zobacz też: Elektryczne VW Transportery ABT dla Żabki – pomogą usuwać usterki

Dostawcze „elektryki” w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą dostarczyła firma Arval. DHL Parcel Polska do końca 2021 roku chce użytkować 150 elektrycznych pojazdów, w tym 100 z nich będzie bezemisyjnymi dostawczakami.

Produkowany w fabryce Volkswagen Września w Białężycach MAN eTGE napędzany jest 136-konnym elektrycznym silnikiem a bateria ma pojemność 35,8 kWh.

Fabrycznie zestaw akumulatorów zamontowany pod podłogą MAN-a eTGE objęty jest gwarancją na 8 lat lub 160 000 kilometrów.

Źródło zdjęć: MAN

Podziel się: