Reklama
stats

50 elektrycznych Mercedesów eVito dla DPD Polska

50 elektrycznych Mercedesów eVito dla DPD Polska

Aż 50 elektrycznych Mercedesów eVito dla kurierów DPD Polska odebrano od dealera Duda-Cars w Golęczewie pod Poznaniem.

Bezemisyjne W447 we flocie DPD Polska to część długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup zmierzającego do neutralności doręczeń przesyłek. Międzynarodowa sieć kurierska zobowiązała się do 2025 roku znacząco obniżyć ślad węglowy doręczeń w wybranych europejskich miastach i zmniejszyć emisje o co najmniej 80% w porównaniu z rokiem 2020.

Zobacz też: 33 elektryczne MAN-y eTGE dla DHL Parcel Polska

Reklama

Przednionapędowe Mercedesy eVito mogą poruszać się buspasami i bezpłatnie parkować w płatnych strefach w centrum miast.

Odebrane 50 sztuk Mercedesów eVito to pojazdy napędzane elektrycznym silnikiem o mocy 85 kW/116 KM generującym 295 Nm dostępnych niemal od samego startu pojazdu.

Ładownia elektrycznych furgonów z nadwoziem długim (5140 mm) oferuje kubaturę 6 m3 a więc dokładnie tyle, co wersja spalinowa.

Prędkość maksymalna ograniczona została do 80 km/h, ale w przypadku kurierów jeżdżących przede wszystkim w mieście nie powinien to być większy problem.

Zobacz też: Mercedes-Benz eVito – pierwsza jazda elektrycznym W447

Umieszczony pod ładownią zestaw baterii ma pojemność 35 kWh, co zapewniać ma zasięg do 150 kilometrów. Przy ładowaniu prądem zmiennym o mocy 7,4 kW uzupełnienie stanu akumulatorów od 0 do 100% trwać ma do 6 godzin.

Co ciekawe, eVito dysponuje rozbudowanym systemem rekuperacji składającym się z aż 4 trybów jego pracy – „D–”, „D”, „D+” oraz „D++”.

Dzięki czemu kierowca może nie tylko efektywnie doładować w trakcie spowalniania baterie, ale też ograniczyć zużycie klocków oraz tarcz. W konsekwencji rozbudowany system rekuperacji pozwala zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów PM10 i PM2,5 z okładzin hamulcowych do atmosfery.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz Polska

Podziel się: