Mercedes-Benz eVito testowany na Lotnisku Chopina w Warszawie

Mercedes-Benz eVito testowany na Lotnisku Chopina w Warszawie

Elektryczny Mercedes-Benz eVito testowany na Lotnisku Chopina w Warszawie – LS Airport Services sprawdzi w realnych warunkach 3 sztuki furgonu na prąd.

W piątek 15 marca Mercedes-Benz Polska przekazał do bezpłatnego 3-miesięcznego testu 3 elektryczne eVito w średniej wersji nadwoziowej o długości 5140 mm. Auta o ładowności dochodzącej do 1073 kg będą służyć firmie LS Airport Services do obsługi naziemnej Lotniska Chopina w Warszawie.

Zobacz też: Mercedes-Benz eVito – pierwsza jazda elektrycznym W447

Reklama

– Specyfika pracy pojazdów do obsługi naziemnej na lotnisku oznacza ciągły ruch na krótkich dystansach, w obrębie jednej lokalizacji i z niewielką średnią prędkością. To sprawia, że jest to idealne środowisko pracy dla napędu elektrycznego – mówił podczas przekazania kluczyków do elektrycznych W447 René Achinger, dyrektor Mercedes-Benz Vans Polska.

– Dodatkowo eVito jest pojazdem cichym i bezemisyjnym, dzięki czemu nie generuje dodatkowego obciążenia w otoczeniu tak trudnym pod tym względem jak lotnisko – dodał szef Mercedes-Benz Vans Polska.

Wraz z trzema pojazdami przekazana została również ścienna ładowarka WallBox Mercedes-Benz (zdjęcie główne). Ponadto na koszt Mercedes-Benz Polska kierowcy z LS Airport Services zostaną też przeszkoleni przez profesjonalnych trenerów w zakresie jazdy samochodami elektrycznymi.

Mercedes-Benz eVito to średniej wielkości pojazd dostawczy napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 84 kW/115 KM i maksymalnym momencie obrotowym dochodzącym do 300 Nm.

Zobacz też: Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Według oficjalnych danych zasięg na w 100% naładowanej baterii może dojść do 150 kilometrów, ale przy pełnym obciążeniu i w trudnych warunkach pogodowych producent podaje, ze ten zasięg może skrócić się do 100 km.

Akumulator można w pełni naładować w ciągu około 6 godzin, a akumulatory o pojemności 41,4 kWh znajdują się pod podłogą przestrzeni ładunkowej posiada akumulator. Maksymalna prędkość eVito to 120 km/h.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz Vans Polska

Podziel się: