Reklama

33 Fordy E-Transity dla DHL Express Polska

33 Fordy E-Transity dla DHL Express Polska

Elektrycznych vanów coraz więcej na naszych drogach. Fordy E-Transity dołączają do floty DHL Express Polska. To część większego kontraktu.

W ramach kontraktu 26 E-Transitów otrzymało zabudowę ładowni wyposażoną m.in. w składane półki na dwóch poziomach.

Do polskiego oddziału DHL Express trafi 33 elektrycznych furgonów L3H3. Jest to część korporacyjnej umowy obejmującej dla europejskich oddziałów dostawę 2000 Fordów e-Transitów.

Z 33 pojazdów, które będą poruszać się po polskich drogach 26 egzemplarzy posiada specjalną zabudowę kurierską firmy Modul-System z regałami oraz przejściem pomiędzy ładownią a kabiną kierowcy wraz z przesuwanymi drzwiami.

Reklama

Po prawej stronie elektryczne furgony otrzymały też składane siedzenie a podłoga i ściany ładowni zabezpieczona została przez uszkodzeniami karoserii.

Składany wózek czy zabudowa ścian z polipropylenu o strukturze plastra miodu to także część specjalnego wyposażenia elektrycznych furgonów dla DHL Express.

Wszystkie samochody posiadają lakier charakterystyczny dla marki DHL i są to wersje s zerii 350, czyli z 3,5-tonowym DMC. Auta napędza 184-konny elektryczny silnik a pojemność netto baterii to 67 kWh.

Obsługą umowy zajmuje się dealer Bemo Motors z Poznania zaś finansowanie w formie najmu długoterminowego zapewniła firma Arval, która odpowiada też z pakiet serwisowy, ubezpieczenie, sezonową wymianę opon oraz dostarczenie aut zastępczych.


Warto przy okazji dodać, że DHL Express oferująca międzynarodowe dostawy przesyłek międzynarodowych do 2025 roku zamierza realizować 60% swoich usług w Polsce przy użyciu „czystych środków transportu”.

Oprócz wprowadzania aut typu eLCV DHL Express chce wykorzystywać szerzej e-rowery cargo. Co ciekawe w ubiegłym roku firma ta jako pierwsza na świecie zamówiła samoloty elektryczne do swojej powietrznej floty.

Źródło zdjęć: Ford Polska

Podziel się: