Reklama

Renault Express Van – gama silnikowa i dane techniczne

Renault Express Van – gama silnikowa i dane techniczne

Francuski koncern opublikował szczegóły dotyczące Renault Express Van – znana jest ładowność, gama silnikowa i inne dane techniczne.

Całkowicie przestylizowana deska rozdzielcza otrzymała sporo podzespołów znanych z innych modeli Renault. W środku znalazło się miejsce na sporo schowków o łącznej pojemności 48 litrów.

W listopadzie Renault poinformowało, że do swojej modelowej oferty wejdzie Express Van oraz 5-osobowy kombivan. Teraz Renault zdradza więcej szczegółów dotyczących swojej budżetowej furgonetki.

Nowy model to tak naprawdę przestylizowana Dacia Dokker. Produkowany w afrykańskim Maroku samochód wyróżnia się teraz nowoczesnym pasem przednim z charakterystycznymi dla francuskiej marki reflektorami C–Shape ze światłami do jazdy dziennej LED.

Reklama

Na liście wyposażenia znajdziemy m.in. 8-calowy dotykowy wyświetlacz obsługujący nie tylko radio, ale i różne aplikacje.

Ponadto klienci będą mogli zamówić indukcyjną ładowarkę dla smartfonów czy system ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia kierowcy.

Zobacz też: Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku

Renault Express Van oferuje ładownię o kubaturze 3,3 m3 lub 3,7 m3 wraz z otwieraną częścią ściany grodziowej.

Klienci będą mogli wybrać jeden z pięciu dostępnych kolorów nadwozia. Natomiast dalej następca Dacii Dokker będzie oferowany w jednej wersji nadwoziowej.

Renault Express Van w zależności od zastosowanego silnika ma mieć ładowność dochodzącą do 780 kg (wersje benzynowe) oraz do 650 kg (dla silników wysokoprężnych).

Na europejskich rynkach Express Van ma być napędzany 4-cylindrowymi jednostkami zblokowanymi z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Benzynowa konstrukcja o pojemności 1333 ccm (tak podaje producent, chociaż wcześniej Dacia Dokker miała identyczny silnik o pojemności 1332 ccm) dzięki turbosprężarce osiąga 100 KM i 200 Nm przy 1500 obr./min.

A to oficjalna grafika przedstawiająca wymiary zewnętrze i wewnętrzne Renault Express Van.

Według producenta średnie spalanie benzynowego silnika to średnio od 7,4 do 7,6 litra Pb95.

Gama turbodiesli bazować będzie na znanej jednostce K9K o pojemności 1461 ccm. I tak słabsza 75-konna wersja Blue dCi 75 osiągać ma 220 Nm w zakresie od 1750-2000 obr./min. Jej oszczędniejsza odmiana Blue dCi 75 Ecoleader ma występować z ogranicznikiem prędkości do 100 km/h.

Najmocniejsza wersja wysokoprężnego silnika Blue dCi oferuje 95 KM i 240 Nm dostępnych w identycznym zakresie, jak słabsze warianty 1.5-litrowego turbodiesla.

Według Renault średnie spalanie modelu Express Van z wysokoprężnymi silnikami wahać się ma od 5-5,5 litra (Blue dCi 75 i Blue dCi 95) do 4,6-5,0 (Blue dCi 75 Ecoleader).

Jak wynika z oficjalnych zapowiedzi francuskiej marki, Renault Express Van pojawić się ma na europejskich rynkach w marcu 2021 roku.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: