Reklama
Ford MegaPromocja

Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku

Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku

Bazujące na Dacii Dokker Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku. Auto w Polsce będzie dostępne, ale wyłącznie w wersji van.

Produkowana od 2021 roku w marokańskim Tangerze Dacia Dokker doczekała się w końcu większego faceliftingu, a nawet… rebrandingu.

Teraz ta sama konstrukcja będzie w sprzedaży także na niektórych europejskich rynkach. Dacia Dokker oczywiście wcześniej występowała jako Renault Dokker np. w Chile, ale teraz to auto po większej modernizacji będzie można kupić na niektórych europejskich rynkach jako Renault Express.

Zobacz też: Test: Dacia Dokker Van – izoterma wewnętrzna (wideo, zdjęcia)

Design Renault Express jest zgodny z aktualnym stylistycznym DNA marki. Osobowe wersje mogą zabrać do 5 osób.

Przeprojektowany pas przedni z nowymi reflektorami i zderzakiem wygląda nieźle.

Auto – jak można się domyślać – występować ma w jednej długości, jednak do wybory będzie oczywiście wersja van oraz pasażerski kombivan (ten drugi podobno nie będzie oferowany w Polsce).

W przypadku nadwozia furgon pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m3 (z otwieraną przegrodą).

Zobacz też: Renault Kangoo III – nowy model z nowoczesnymi rozwiązaniami

Całkowicie nowa deska rozdzielcza Renault Express wygląda dobrze. Jaka jest staranność wykonania? Tego na razie nie wiadomo.

Wewnątrz uwagę zwraca całkiem nowa deska rozdzielcza, gdzie projektanci wygospodarowali największą pojemność schowków w swojej klasie (podobno 48 litrów).

Już wiadomo, że wzmocniona została konstrukcja foteli, a na liscie wyposażenia znaleźć można system multimedialny Renault EASY LINK.

Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak, w tym Rear-View Assist (system monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (system monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem) czy szerokokątne lusterko Wide View Mirror w osłonie przeciwsłonecznej pasażera.

Źródło zdjęć: Renault

Komentarze