Reklama
stats

Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku

Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku

Bazujące na Dacii Dokker Renault Express wejdzie na europejski rynek w 2021 roku. Auto w Polsce będzie dostępne, ale wyłącznie w wersji van.

Produkowana od 2021 roku w marokańskim Tangerze Dacia Dokker doczekała się w końcu większego faceliftingu, a nawet… rebrandingu.

Teraz ta sama konstrukcja będzie w sprzedaży także na niektórych europejskich rynkach. Dacia Dokker oczywiście wcześniej występowała jako Renault Dokker np. w Chile, ale teraz to auto po większej modernizacji będzie można kupić na niektórych europejskich rynkach jako Renault Express.

Reklama

Zobacz też: Test: Dacia Dokker Van – izoterma wewnętrzna (wideo, zdjęcia)

Design Renault Express jest zgodny z aktualnym stylistycznym DNA marki. Osobowe wersje mogą zabrać do 5 osób.

Przeprojektowany pas przedni z nowymi reflektorami i zderzakiem wygląda nieźle.

Auto – jak można się domyślać – występować ma w jednej długości, jednak do wybory będzie oczywiście wersja van oraz pasażerski kombivan (ten drugi podobno nie będzie oferowany w Polsce).

W przypadku nadwozia furgon pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m3 (z otwieraną przegrodą).

Wewnątrz uwagę zwraca całkiem nowa deska rozdzielcza, gdzie projektanci wygospodarowali największą pojemność schowków w swojej klasie (podobno 48 litrów).

Zobacz też: Renault Kangoo III – nowy model z nowoczesnymi rozwiązaniami

Całkowicie nowa deska rozdzielcza Renault Express wygląda dobrze. Jaka jest staranność wykonania? Tego na razie nie wiadomo.

Już wiadomo, że wzmocniona została konstrukcja foteli, a na liscie wyposażenia znaleźć można system multimedialny Renault EASY LINK.

Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak, w tym Rear-View Assist (system monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (system monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem) czy szerokokątne lusterko Wide View Mirror w osłonie przeciwsłonecznej pasażera.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: