Reklama

365 kg ładowności a bus bez badania technicznego

365 kg ładowności a bus bez badania technicznego

W Reńskiej Wsi “Krokodyle” zatrzymały przeciążone Iveco Daily o ładowności 365 kg. Do tego bus nie miał ważnego badania technicznego.

W miniony piątek 4 października inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu podczas działań kontrolnych w miejscowości Reńska Wieś skierowali na ważenie 15-paletowe Iveco Daily na bliźniakach.

Z danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu wynikało, że auto mające oczywiście 3500 kg DMC powinno wziąć nie więcej niż 365 kg ładunku i to licząc z kierowcą…

Reklama

Pomiar wykazał jednak, że ładowność zostałą przekroczona o 986% (sam ładunek ważył blisko 4000 kg) – bus z płytami MDF na pace ważył realnie 7100 kg.

Inspektorzy z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu nie mieli uwag, co do zabezpieczenia ładunku płyt MDF.

W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się także, iż Iveco nie posiada ważnych badań technicznych, które ważne były do 10 września.

Z racji braku przeglądu “Krokodyle” zatrzymały dowód rejestracyjny Dajlaka a za przekroczenie DMC kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 3000 złotych.

Poza tym, co typowe w takich przypadkach, mężczyźnie zakazano dalszej jazdy czasu, kiedy bus z ładunkiem zostanie rozładowany do poziomu dopuszczalnej masy całkowitej.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × 1 =