70 lat Bulli – jubileuszowa wersja Volkswagena T6

70 lat Bulli – jubileuszowa wersja Volkswagena T6

Volkswagen zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Genewie specjalny model Transportera na uczczenie 70. rocznicy powstania pierwszego VW Bulli.

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował na Geneva Motor Show 2017 jubileuszową wersję „T6-ki”, która jest formą uczczenia 70. rocznicy powstania pierwszego Transportera, znanego powszechnie jako Bulli.

Zobacz też: VW Transporter T6 2.0 TSI – 100 radiowozów dla polskiej policji

Reklama

Volkswagen Transporter T6 „70 lat Bulli” bazuje na wersji Multivan Comfortline, ale dodano do niego elementy wyposażenia z Multivana Highline oraz Californii, w tym pakiet chromowanych listew i osłon lusterek oraz podłogę „Dark Wood” o wyglądzie przypominającym drewno.

Specjalną wersję „T6-ki” zamówić można z dwukolorowym nadwoziem w kolorach Candy-Weiss (biel candy) i Kurkuma-Gelb Metallic (żółć kurkumy). Do tego wyróżnikiem jubileuszowej odmiany Transportera jest m.in. naklejka na tylnej szybie, a progi ozdobiono napisem „Bulli”.

Model specjalny „70 lat Bulli”  w standardzie otrzymał 17-calowe obręcze kół „Davenport”, jednak w opcji są też dostępne 18-calowe obręcze „Disc” o klasycznym wyglądzie z lakierowaną na biało zewnętrzną krawędzią albo utrzymane w kolorze srebrnym.

Zobacz też: VW Transporter jest produkowany w Hanowerze już 60 lat

Do tego fabrycznie specjalna edycja Transportera wyposażona została w wielofunkcyjną kierownicę pokrytą skórą, regulowane elektrycznie, ogrzewane i składane lusterka, czy ułatwiający parkowanie system Parkpilot z czujnikami z przodu i tyłu pojazd.

Volkswagen Transporter T6 „70 lat Bulli” pojawi się w sprzedaży na europejskich rynkach na początku maja 2017 roku.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: