Reklama
stats

Ale orły… Wjechali busem w drzewo – pijani jechali po alkohol

Ale orły… Wjechali busem w drzewo – pijani jechali po alkohol

Pod Krasnymstawem dwaj koledzy wjechali busem w drzewo. Jak się okazało obaj byli pijani i jechali po alkohol do sklepu.

W sobotę 14 października około godziny 20:30 dyżurny krasnostawskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu z udziałem dostawczego Iveco Daily miejscowości Orłów Drewniany.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy karetka pogotowia zabierała do szpitala dwóch mieszkańców gminy Izbica, 24-latek i 23-latek, którzy jechali wbitym w drzewo busem.

Reklama

Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że 23-latek nie doznał żadnych obrażeń a jego 24-letni kolega miał tylko lekkie obrażenia, które nie zagrażały jego zdrowiu.

Początkowo żaden z pijanych mężczyzn nie przyznawał się do kierowania busem. Ostatecznie okazało się, ze to 24-latek nie okiełznał 136-konnego Dajlaka.

Jednak badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że obaj mężczyźni byli pijani – panowie mieli po 2 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie wybrali się dostawczakiem do sklepu kupić – a jakże by inaczej – alkohol.

Z uwagi na to, że policjanci mieli wątpliwości co do tego, który z nich kierował Iveco, obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ostatecznie ustalono, że za kierownicą Iveco Daily zasiadł 24-latek.

Teraz mieszkaniec gminy Izbica będzie musiał liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Znowelizowany 1 października tego roku kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego nieodpowiedzialny kierowca mus liczyć się z tym, że świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: