Reklama

Kierowca Sprintera wpadł podczas akcji “Alkohol i narkotyki”

Kierowca Sprintera wpadł podczas akcji “Alkohol i narkotyki”

We Wrocławiu pijany kierowca Mercedesa Sprintera wpadł podczas akcji “Alkohol i narkotyki”. Do tego w busie znaleziono amfetaminę.

Wrocławscy policjanci w dniach 7-9 stycznia przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki” mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców jeżdżących pod wpływem niedozwolonych substancji.

Łącznie przez trzy dni na drogach stolicy Dolnego Śląska i powiatu wrocławskiego przebadano 4600 kierowców, z czego aż 30 zdecydowało się prowadzić pojazd po alkoholu lub środkach odurzających.

Reklama

Pijany kierowca tego Sprintera wpadł już pierwszego dnia akcji “Alkohol i narkotyki”.

Wśród nich znalazł się 29-letni mieszkaniec Wrocławia. Zatrzymany w sobotę mężczyzna wydmuchał blisko promil a do tego w kabinie “907-ki” funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem.

Po badaniu przeprowadzonym przy pomocy testera narkotykowego okazało się, że w środku była amfetamina.

Wrocławscy policjanci zatrzymali prowadzącemu Sprintera prawo jazdy i teraz 29-latek stanie przed sądem.

Będzie on teraz odpowiadał nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za posiadanie substancji niedozwolonych.

Warto jeszcze raz przypomnieć, że kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego grozi za to wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedemnaście − 6 =